Yüzdeki Lekeler İçin Maskeler

Yaz mevsimini yorgunluğu her gün biraz daha cildimizden taşıyor. Bronzlaşan, bunaltıcı havaya ve güneşe çokça maruz kalan zavallı cildimiz ilgisiz kaldığı zamanda önce yavaş bir şekilde sonra ise hızlanarak yaşlanıyor. Kuru, lekeli ve cansız görünüm ince çizgilere, ince çizgiler zamanla daha belirginleşen çizgilere neden oluyor.
Gün içinde hızlı, pratik maske tarifleri ile zamana dur diyerek daha canlı bir cilde kim hayır diyebilir ki? Ben konu içinde kahve geçen hiçbir şeye asla hayır diyemeyen kısımda yer alıyorum ve bu kısımda da aslında oldukça keyif alıyorum. Kahve maskelerinden bahsediyorum tabii ki. Bu hafta başında keşfettiğim bir internet adresi sayesinde hem pratik hem de evde, hatta ofiste bile kolay hazırlanan pratik maske tariflerini buldum ve hemen denemeye başladım bile.

Kahve Maskesi

 

Kahvenin Kırk Yıl Hatırı Yüzümüzde

Kahve her gün mutlaka tüketilen içecekler arasında. Türk kahvesi peeling ve maskesi ile cilt yaşanmaya öncelikle yenilenerek ve lekelerden arınarak hatır koyuyor. İçeriğindeki kafein iltihap giderici özelliği ile yenileyici ve düzenli olarak uygulandığında ciltte pürüzsüz bir görünüm sağlıyor.

Kahve Maskesi

Türk Kahvesi Maske Tarifi

Basit, uygulaması kolay tarif için içtiğiniz türk kahvesinin telvesini kullanabilirsiniz. İçerisine birkaç damla limon sıkarak meyvenin asidinden yararlanabilir ve bu tamamen doğal işlem ile yüzdeki lekeler için maske arayışınıza ışık tutabilirsiniz. Bende her gün içtiğim kahvenin telvesinden yararlanarak ve içerisine birkaç damla limon damlatarak uygulama yaptım. Sonuçtan ise oldukça memnun kaldım. Daha ilk uygulamada cildim beyazladı ve canlı bir görünümle daha aydınlık bir duruş kazandım. Bu maskeyi her an her yerde sadece kendinize 5 dakika ayırarak hazırlayıp, uygulayabilirsiniz.

Kahve Maskesi

Sadece limon suyundan faydalanarak değil, farklı malzemeler kullanarak da türk kahvesinden çeşitli maskeler elde edebilirsiniz. Hatta konuyu cilt tipinize uygun olarak ele alıp, yine cildinize uygun uygulamalar da yapabilirsiniz. Kuru, yağlı, hassas ciltlerine uygun maskeler için saatlerinizi harcamanız gerekmiyor. Hassas bir cildiniz var diye lekeli görünümü kabul etmek zorunda da değilsiniz. Hatta lekelerden kurtulmak için kimyasal peeling gibi cildinizi yıpratan, yoran işlemler de yapma gibi bir zorunluluğunuz yok. Bu tip işlemler cildin yenilenirken yorulmasını sağlayacaktır. Cilt lekelerine karşı maske uygulaması yapmak için karbonat, limon, bal, yoğurt gibi malzemelerden yararlanabilirsiniz. Aslında bu tip malzemeleri cilt tipinize uygun seçmeniz ve uygun maskeyi düzenli olarak uygulamanız cildinizin yenilenmesi, lekelerin açılmasına ve hatta güneş lekelerinden arınmasına yarayacaktır. Tüm bunların başında da azimli ve düzenli olarak uygulamak geliyor aslında. Haftada bir kere veya ihtiyacınıza göre on günde bir kez uygulayacağınız maskeler cilt yenilenmesine ve istenilen sonucu elde etmeyi kolaylaştıracaktır. Bahane aramayın, sadece kendinize vakit ayırın!

Kaynak: http://www.cilt.net/yuzdeki-lekeler-icin-maskeler/

 

3 thoughts on “Yüzdeki Lekeler İçin Maskeler

  1. Bundan sonra kahveleri içtikten sonra fal bakmıcaz maske yapcaz o zaman :))

Comments are closed.