Yılın Renk Modasına Uygun Kombin Önerileri

Şimdi tüm sıradan, alışılagelmiş, bilindik her şeyi bir kenara bırakın. Kırmızıyı, tutuncuyu, tüm mavi kıyafetlerinizi hatta siyah olan her şeyinizi mora çalın. Mor rengin güçlü vurgusuna kendinizi sakince bırakın. 

Her yıl açıklanan renk vurgusu bu yıl mor rengin en iddialı tonlarını seriyor önümüze. Tabii ki bu açıklamalar sokak modası vurgusunda ne kadar üzerimizde kalıyor tartışılır. Mor rengin ise tam olarak etkisi böyle değil aslında. Düşünülenin aksine hiçte zor bir renk değil mesela. Kırmızı ne kadar tutkuluysa mor da bir o kadar tutkuyu temsil eder. Soğuk tavrını zıt tonlarla kırarak her kombine sızmayı ve bu sızıntıyı da hiç zorlanmadan yapabilme becerisine sahiptir. Üstelik tüm bunlar olurken simsiyah giyinmekten vazgeçemeyen herkesi kolaylıkla esiri altına alır, renklendirir.

Soğuğu Isıt

Kombininizde mor rengi odak haline getirmek istemiyorsanız sıcak renklerle dengeyi kurabilirsiniz. Sadece mor rengin ön plana çıkmasını ancak onun kadar iddialı bir renkle denge kurulursa engellenebilir. Tona ton kombinlerin üzerinize bir tutam mor menekşe esintisine kim hayır diyebilir?

Mora Sarıl

Farklı ama çokta iddialı olmamak adına mor rengi kullanmak istiyorsanız en büyük kurtarıcınız kaban modelleri arasından olabilir.

Isıyı Arttır

Kırmızı ve tonları ile soğuk havanın ısısını arttırabilir yine bir tutam mor ile kombini özgünleştirebilirsiniz. Mor ve tonlarını kombininizde alışıla gelmişin dışında daha renkli kullanmak istiyorsanız tek bir formül seçeneğiniz olduğunu unutmayın. Bu seçenekte her ne rengi kullanırsanız kullanın tona ton uyumundan dışarı çıkmamak olmalı. Eğer ben kural tanımam dedikten hemen sonra dışarı çıkarsanız renk karmaşasında göz yormaktan başka bir işe yaramazsınız.