Yeni Trend: Slip Elbise

Yatağa girecekken son anda karar değiştirip kendini sokağa atmış gibi bir his uyandıran slip elbiseler, sokak modası için uyku alarmı veriyor. 

Slip dress (elbise) yani aslında bildiğimiz gecelik elbise pijama modasına bir gönderme yapıyor. Dantel detaylı, saten kumaşlı ve hatta oldukça da gösterişli gecelik elbise modelleri tişört kombinleri ile sokak modasını dört bir yandan kuşatmaya başladı. Tabii henüz bu moda akımı ülkemizin sokaklarında pek rastlanmıyor. Neyse ki rastlanmıyor! Bence bu elbiseler oldukça gereksiz, patavatsız bir stilin yansıması gibi adeta.  Dolaplarda onca elbise yok olmuş, alışveriş yapacağımız onca mağaza kapanmış da gecelik giyip yatak odasına doğru gitmek yerine uyur gezer gibi sokakta dolaşmayı seçiyoruz? Ve neden bunu kendimize yapıyoruz?

Slip Elbise | Modaviki

Slip Dress Kombinleri

Tüm kıyafetlerinizi ve vitrinlerdeki tüm elbiseleri görmezden gelip yine de bu elbiseleri giymek istiyor olabilirsiniz. Hatta bunu bir pijama partisi dışında, gündelik, sıradan bir günde mesela değerlendirmek istemekte de özgürsünüz. Üstelik gecelikleriniz arasından da seçimler yapabilirsiniz. En azından tercihleriniz arasında bu elbiseler yer alıyorsa fazla desenli ve dantelli seçimlerden uzak durmayı deneyin. Tabii öncelikli olarak her trendi denemek zorunda olmadığınızı da mutlaka kendinize hatırlatın.

Slip Elbise | Modaviki

Elbise Tişört İkilisi

Gecelikten bozma bu elbise modellerini düz veya çizgili tişört modelleri ile kombinleyebilirsiniz. Yani en azından illaki giymek istiyorsanız tabi.. Beyaz tişörtleri farklı bir şekilde değerlendirmek için bu tarz elbiseler size öncülük edebilir.

Slip Elbise | Modaviki

En Azından Bir Ceket

Tek tip, saten, dantel detaylı slip elbiseleri tek başına kullanmak yerine ceket modelleri ile biraz kamufle edebilir, en azından idare eder bir görünüm kazanabilirsiniz.

Slip Elbise | Modaviki

Desen Varsa Gömlekte Olmalı

Desenli saten slip elbiseler için güzel sonuç gömlek modelleri ile sağlanabiliyor. Bu sonuç gündelik şık kombin arayışı için diğer seçimlere nazaran daha giyilebilir.

Slip Elbise | Modaviki

En Güzel Yine Sade Siyah

Gecelik görünümden hoşlanmıyorsanız sizde benim gibi ince askılı siyah elbiseleri jile formunda kullanabilirsiniz. Üstelik desenli, çizgili veya sade tişörtlerle aynı elbiseyi çok farklı şekillerde yorumlayabilirsiniz.

Slip Elbise | Modaviki

Slip Elbise | Modaviki

Slip Elbise | Modaviki