Yeni Trend: Kimono Elbise

Mevsim sıcak havayı püskürtünce her an daha rahat ve daha salaş stilleri arar olduk. İnce ve hafif kumaşlar, dökümlü ve bol kıyafetler, tek parça rahatlığı her stilin favorisi haline dönüştü. Yazlık elbise arayışı da tam da bu yüzden çıka geldi. 70’ler esintisi kendini bohemle tarzla sarınca şık tarzlarda anvelop kesimden beslenmeye başladı. Mevsim yaza, yaz da ağustosa getiriyor yavaş yavaş zamanı. Kabul edelim ki zaman çabuk geçiyor ve sonbahara geçişe sadece bir ay kaldı. Geçen sezon yaz mevsimini sonbahara bağlarken kimono modelleri top noktaya ulaşmış, plajdan sokağa yeni yeni transfer olmaya başlamıştı. Kimi bu durumu çok komik, kimi çok iyi, kimileri de gereksiz bulmuştu. Devir 2015 yaz trendleri içerisinde bir kez daha tazelendi ve değişti. Kimono modelleri her yanı ve neredeyse her tarzı sarıp sarmaladı. İşte şimdi de yine yaz ayının son ayında kimono elbise kaftan modeline benzeyen görüntüsüyle yayılmaya başlıyor. Plajdan sokağa, sokaktan plaja ve hatta gündelik tarzdan özel davetlere kadar ilerliyor. 

Her Yere Kimono Elbise 

Kimono elbiseler kesimleri ile anvelop elbiseden kaftan modeline dönüşmede arada kalmış bir görünümde. Derin V yaka dekoltesine kimi zaman derin yırtmaçlar eşlik ederken, kimi zaman da mini halleriyle oldukça şık bir görünümü temsil ediyor. Bel kısımlarındaki kemer ya da lastik, büzgü gibi detaylar ince bir bel oyuntusuna dikkat çekiyor. Ayrıca yüksek bel vurgusu verildiğinde de çok aranan bacak boyunu uzun gösteren kıyafetler grubuna dahil oluveriyor.

Sokak Modası: Kimono Elbise

Kimonoyla Spor Şık Kombinler

Aksesuar desteği, saç modeli, ayakkabı seçimi derken kimono elbise şık ya da spor tarzı ön plana çıkarabilir. Sezonun çiçek desenini kimono elbiseyle değerlendirebilir, şeffaf bir tarzı spor ya da şık bir duruşa doğru harekete geçirebilirsiniz.

Sokak Modası: Kimono Elbise

Çizgili Desene Gönderme

Söz konusu 2015 trendlerine parmak basıldığında sadece çiçek desenlerin değil, çizgili ve geometrik baskılarında ön plana çıktığını görmemek ayıp olur. Sade ve iddialı olmayı mümkün kılan çizgiler kimono elbise modelleri içinde muhteşem bir seçenek. Şık bir stilin baskın geldiği bir kombin arayışındaysanız buyurun değerlendirin!

Sokak Modası: Kimono Elbise

Gece Gündüz İllede Kimono!

Her an her yere hazırlıklı olma meselesine hitap eden kimono elbiseler birden çok avantajıyla da adeta büyülüyor. Kuşak kısımlarının beli daha ince gösterdiği, yüksek bel vurgusuyla uzayan bacaklar, derin V yakasıyla üst bedenin uzun gözükmesi ve ayrıca volanlı kol kesimleri ile hacimli ve heybetli bir duruşla çarpıcı bir tarzın sahibi olmak hiç de zor değil…

Sokak Modası: Kimono elbise

Volanlı kol ayrıntıları, büzgülü, kuşaklı bel vurgusu, sade ve baskılı tasarımları ile kimono elbiseler her an ve her yerde stilinizi şık ama bir o kadar da zarif bir şekilde vurgulayabilir. Sade ve daha spor bir görünüm için mini elbiseleri, şık ve daha baskın bir stil için ise uzun kimono elbiseleri tercih edebilirsiniz.

Sokak Modası: Kimono elbise Sokak Modası: Kimono elbise Sokak Modası: Kimono elbise Sokak Modası: Kimono elbise Sokak Modası: Kimono elbise Sokak Modası: Kimono elbise