Yaz Modası: Plaj Elbisesi

Yaz ayının coşkusuyla uyandığımız günler başladı! Artık tatil planları hayal olmanın biraz daha ötesine geçip, gerçekleştirmek için zaman kolluyor. Tüm kumsallar kollarını açtı bile! “Ne yapmalı, nereye gitmeli?” sorusundan çok “Ne giymeli?” sorusunda takılı mı kalıyorsunuz? 2015 plaj modası hem iddialı, hem soft, hem de oldukça renkli..

Kumsala Doğru Bir İki

Bu yaz nereye gidiyorsunuz? Nereye giderseniz gidin mutlaka ayaklarınız plajın o hem yumuşak hem de sert kumsalına değecektir. İşte bu kısımda da aslında deniz, güneş ve kumsal üçlüsünün daha önce de bahsettiğim samimi ilişkisiyle baş başa kalınıyor. Hep daha rahat etmek için tercih edilen kıyafetler, önemini bir kat daha arttırıyor!

Yeni Sezon Plaj Elbiseleri

2015 yaz modası plajlara şık ve elegan seçimler katıyor. Tül, dantel detayları şık stillerin her zaman için yer verdiği ayrıntılardan. İşte söz konusu modayı yakında takip etmenin dışında, kendi stilini her zaman özgürce ifade edebilmek olduğunda da tül ve dantel detaylar çıkageliyor. Transparanın bir artısı daha var; kısacık esen rüzgardan bile faydalanmak! Daha fazla ferahlık istiyor ve üstelik şık bir duruştan vazgeçemiyorsanız eğer plaj elbisesi modelleri arasından transparanlığı ile öne çıkanları tercih edebilirsiniz.

Plaj Elbisesi

Şifondan Vazgeçemeyenler Derneği

Rahatlığı mı yoksa tiril tiril hissi mi vazgeçilmez kılıyor insanı bilinmez. Her an ve her yere, üstelik her zaman şifon diyenlerdenseniz eğer plajda da artık seçiminiz belli! Şifon plaj elbiseleri ayrıca bir lükse daha dikkat çekiyor. Tabii ki de dantel ve tığ işi işlemeler! Gerisin geriye de sadece giyinip denize koşmak kalıyor.

plaj elbiseleri

Sokaktan Beachlere Bohem Şıklığı 

Bohem aldı başını gitti! Üstelik sadece gitmekle kalmadı, üstte de bahsettiğim gibi her yere yayıldı. Salaşlığı, rahatlığı, lüks diye adlandırılan şıklığı her an ona vazgeçilmez kılmaya da devam ediyor. Püsküllerin namını kullanmayan kalmadı! Plaj modasında da yine karşımızda boho akımı çıkıyor. Bu sefer lüksüne saçakların tığ işi işlemeleri ile sükse de katmış!

Yaz Modası

Meyve Desenler

Sokak modası içinde sadece bohem, tropikal desenler, dantel ve şifon ayrıntılar yer almıyor tabii ki. Hatta hepsini unutturacak, capcanlı bir yenilik geldi geliyor; meyve baskılar! Dünya çapında yayılmaya başlayan bu farklılık öncelikle ananasa dikkat çekiyor. Tabii söz konusu plaj modası olunca da ona da gönderme yapılmadan geçilmiyor…

Yaz Modası

Uzun Kimono

Sokak stillerinde yeni sezonda bir beden daha büyük kalıpların yeri ayrıydı. İşte bu durum her şeyin biraz daha da uzamasını da sağladı. Maksi elbiseler, uzun etekler derken şimdide uzayan kimonolar daha da popülerliğini arttırıyor. Tabii bu durumdan herkes yararlanamıyor maalesef.

Plaj Elbisesi kimono

Kısa boylularda uzun kimono ne yazık ki daha da basık bir görünüme neden olabilir. İşte tam da bu yüzden tercih dışı bırakılması gerekiyor. Özellikle de bir de ortam plaj olunca ve topuklular evde kalınca, sadece uzun boylu kişilere yönelik bir seçim şansı doğuyor. Kısacası minyon tipli bayanların uzun arkadaşlarına tavsiye listelerine eklenmeli sadece. Tıpkı şuan benim tüm uzun arkadaşlarıma tavsiye ile beraber selam gönderdiğim gibi…

plaj modası ve trendleri plaj modası ve trendleri plaj modası ve trendleri

plaj modası ve trendleri plaj modası ve trendleri