Yavru Topuk: Kitten Heel

Ayaklarınızı sağlam basarken aynı zamanda yerden kesecek ama asla düşme tehlikesi yaşatmayacak bir topuklu ayakkabı olduğunu hayal etmeyin. Çünkü hayal etmeye gerek yok, kitten heel yani yavru topuklar işte bugünler için var!

Moda trendleri geçmişin ayak izlerini günümüz modasında etkisini ayakkabı modelleri ile de sürdürmeye devam ediyor. Sokak modasındaki ayak sesleri bu sefer ince, tıknaz ama iddialı, tok bir sesle yankılanıyor. Yumurta topuktan daha zarif, platformdan oldukça mütevazi, sivri burunu ile uzun bacak etkisi yaratan kitten heel (yavru topuk) ayakkabılar yavaştan hızlanan adımlarla ilerliyor. Kimler nasıl giysin konusunu da beraberinde körüklüyor.

Ayakkabı Modası: Kitten Heels | Modaviki

Üç yanlışın doğruları götürmek için bir araya toplanmasına hiç gerek yok. Moda bir hatayla bile gelse sonuçları kalıcı ve derin oluyor. Evet bu da hep tıpkı benimde içinde bulunduğum minyonlar için tekrarlanıyor. Hiçbir zaman bizi terk etmeyen ve daima yanımızda olan kısa boyumuz her an tuzaklara yenik düşebiliyor. Büyük kalıplı kıyafetleri üzerimize ne kadar yüklersek aslında boyumuz o kadar aşağıya doğru gidiyor eğer doğru ayakkabı tercih edersek bu sonucu tersine çevirebiliriz. Ayakkabı topuğu olarak en mütevazi olanlar ayağımızda olduğu zamanlar böyle bir tercih yaparsak sonuçlarını tahmin edersiniz.

Ayakkabı Modası: Kitten Heels | Modaviki

Sivri burunlu ayakkabıların bacak boyunu uzatan sihirli yanı olduğunu illaki duymuşsunuzdur. Duymadıysanız bu altın bilgiyi mutlaka unutmayacağınız bir yere iliştirin. İşte bu güzel kısa, tıknaz, bodur topuklu ayakkabıların da genel anlamda sivri burunlu yanları pek tabii platform ayakkabı modellerinden daha zarif bir duruş kazandırdığı gibi bacak boyunu uzatan etkisi olduğu da doğru.

Ayakkabı Modası: Kitten Heels | Modaviki

Klasik görünümleri aynı zamanda sportif bir şıklık kazandırırken o dilden dile dolaşan, kulaktan kulağa yayılan çabasız stiller içinde ideal bir kıvamda havasını da yabana atmamak gerekir.

Ayakkabı Modası: Kitten Heels | Modaviki

Bir kazak bir jean kombini her an size minimal bir hava kazandırmayabilir. Basit düşünüp, şık ve iddialı bir stil de yakalayabilirsiniz. Hem de sadece birkaç aksesuar ve bir çift ayakkabıyla..

Ayakkabı Modası: Kitten Heels | Modaviki