Uzak Durulması Gereken Jean Trendleri

Zamansız moda, çabasız şıklık, cool bir tarz denildiğinde jean pantolon modellerinin ağır basan etkisini tahmin edersiniz. Kurtarıcı jean artık bizi her an her yere hazırlıklı hale de getiriyor. Bu yüzden her dolapta mutlaka en az bir adet bulunuyor. Yırtık, yıpranmış, yamalı, nakışlı, iki renkli, yamuk dikişli ve dahası ile modellerini çoğaltıyor. Çoğaltıyor çoğaltmasına ama kimi zaman keşke bu kadar fazla çeşitli olmasa da dedirtiyor.

Klasik jean modelleri, mom jeanler, boyfriend kesimler, boru ve kısa paçalar malum sokak modasının en fazla tercih edilen modelleri arasına girdi. Tabii ki gelişi güzel kesilmiş gibi duran paça detayları da son dönemin en akıl çelici, dolaba girici ve üstümüze yapışan modellerinden. Yaz mevsimi ile 80’ler modasının o yüksek belli ve geniş kesimli kot pantolonları da yabana atmamak gerekli. Bakın buraya kadar her şey olabildiğince normal ilerliyor. Sonra bir kabus misali önümüze serilen ve asla gerçek olmayacak kadar emin gibi gözüken jean pantolonlar önümüzü kesiyor.

İşte uzak durulması ve göründüğü anda arkaya bakmadan kaçılması gereken jean modelleri:

1- Şortun tamamlanmış hali

İlk bakışta şort görünümüne benzeyen ama sonradan dar paçalar eklenmiş gibi duran kot pantolonları 2017 moda haftası sokak modası görünümlerinde karşımıza çıkıyor. Umarım bir kez daha karşılaşmayız!

Jean Modası

2- Gereksiz dekolte durumları

Yırtık kotların yanı sıra şimdi dekolteli kotlar gündemde. Kuş gözü detaylı, pencere dekolteli modeller son dönemde yolumuzu kesiyor. Hemen o yolu kapatsak ve bu durumu hiç yaşanmamış saysak olur mu?

Jean Modası

3- Paça boyu meselesi

Kıvrılan paçalar sportif görünümü desteklerken, bu kıvrımların abartılması göz yoran bir kıvamı destekliyor. Keselim gitsin!

Jean Modası

4- Bir tüy eksik kalmıştı galiba

Nakış, inci boncuk, yama, işleme derken konuya tüy dikmeden olmazdı sanırım.

Jean Modası

5- İki renkli jean mevzusunu abartmak

Birkaç tonu bir arada, asimetrik dikişli ve kesik paçalı kotların yanında şimdi bu da başımıza geliyor.

Jean Modası

6- Kısaltılmış ispanyol paçanın kesici alet etkisi

Yine bir bacak boyu katliamı ile karşı karşıyayız. Kim bacak boyunun uzun olmasından şikayetçi ise önden buyursun lütfen.

Jean Modası