Trend: Dantel Detaylar

Son zamanlarda şıklık derecesi son sürat ve hatta aralıksız bir şekilde spor stillere dönüşüyor. Genellikle çabasız şıklık adı altında geçen günlük kombinler dantelden adeta vazgeçemiyor. Transparan etkinin çığır açtığı, bohem stillerle her an her yerde karşılaşıldığı, spor şık kombinlerin sokak modası istilası derken dantel detaylar dört bir yanı sardı. Ayak uydurmak yetersiz… Teslim olun!

Dantel Modası

Dantel Etek

Seksi demek artık yetersiz. Dantel bir kumaşa şekil verdiyse ve bu şekil kalıplara, kalıplardan tasarıma dönüştüyse sadece seksi bir kavramdan söz etmek az kalıyor. Spor şık, zarif, ayrıcalıklı, muhteşem, romantik-sevimli ve hatta seksi bir duruşa dikkat çekiyor. Üstelik artık ne ile kombin edildiğinin de önemi yok! Doğru duydunuz tabii ki. Sezon her şeyin, her an mümkün olduğunu ispatlama devrini temsil ediyor. Hal böyle olunca da dantelli eteğin üzerine giyilen tişört bile şık duruyor!

Sokak Modası ve Dantelli Etek

Dantelli Bluz

Beyazın aşikar bir biçimde zarifliğini sonbahardan bu yana gördük. Peki, sıkıldık mı? Tabii ki de hayır! Bembeyaz kombinler adeta 2014 yılından 2015’e direk olarak geçen ve baş tacı edilen tercihlerin ilk sırasında. Konu hem beyaz hem de dantel olunca, altına giyilecek beyaz pantolonlarda kaçınılmaz oluyor. Hem spor hem şık tarzın sokak stilleri üzerindeki etkisi malum. Bu yüzden pantolonlar genelde Jean kumaşlarla değerlendiriliyor.

Sokak Modası ve Dantelli Bluz

Dantelli Crop Tops

Havanın sıcak etkisini yaşamaya tahmin ettiğimizden bile az kalmış olabilir. Sağı ve solu belli olmayan, bir sıcak bir soğuk derken yaz mevsiminin anlamadan gelecek olması normal. Yaz mevsimi denildiğinde ise kısa bluz kombinleri de beraberinde getiriyor artık, sonrasında birden crop tops bluz modelleri dantellerle buluşuyor ve ortaya aleni bir şıklık çıkıyor.

Sokak Modası ve Dantel

Dantelli Elbise

Tiril tiril elbiseler İlkbaharın sıcak kollarından yaz ayının bunaltıcı havasına en iyi gelen çözümdür. Konumuz dantel olunca da elbiselerin üzerindeki hoş görüntüsü tartışılmaz bir gerçeğe dönüşüyor. Yaz geliyor; yaz mevsimi etkisiyle elbiseler dolaplardan çıkıyor, beyaza boyanırken birden kendini bölüyor ve bir kumaş dantele dönüşüyor… Tüm hikayenin baş kahramanını kızlar üstleniyor. Ne güzel de oluyor!

Sokak Modası ve Dantelli Elbise

Dantelli Ayakkabılar

İşin içine dantel girdiği zaman aklınıza artık sadece şık bir tarz gelmesin. Şimdi dantelli ayakkabı denildiğinde de siz kesin böyle abiye tarzda bir modeli gözünüzde canlandırmış olabilirsiniz. Abiye ayakkabı modasında da dantel oldukça popüler; fakat sandaletler, oxford ayakkabı modelleri ve hatta spor ayakkabılarda bu sezon dantelin o eşsiz görünümü ile buluşacak. Flatform çılgınlığını da etkileyen dantel akımı, kaba diye nitelendirilip hakkı yenen ayakkabılara da oldukça hoş bir görünüm kazandırmış olacak. Sıcak havanın etkisine, kendi havanızın şerefine!

Sokak Modası ve Dantelli Ayakkabı