Tepeden Tırnağa Puantiye Modası

Bu sezon puantiyle canlanıyor! Üstelik tüm desenlerle de kolaylıkla harmanlaabiliyor. Artık tek düze ve sade kombinleri geride bırakmanın, biraz canlanmanın tam zamanı! Daha hareketli, dinamik ve enerji veren kombinler sokak modasının favorisi. Bazen aleni bir rahatlıkla sportif, bazen ise şaşırtıcı şekilde şık bir duruşun habercisi desenler… Bu seferlik puantiyeler iş  başında! Baştan aşağıya mini minicik, ufak tefek, dev, iri ve gösterişli. Acele etmekte fayda var, sakın geç kalmayın!

Minimal İhtimaller Dünde Kaldı

Sade ve tek renk kombinler artık yaz mevsimi için fazla donuk. Üzerine bir de rahatlık eklenince, kimsenin hayır demeyeceği kombinler çıkıyor karşımıza. Biraz renklenmek, biraz da harekete geçmek gerek. Deseni desenle kullanmak kimseye bir zarar vermez. İşte karşımızda puantiye zamanı! Farklı desenlerle kullanılan, bazen yalın bazense oldukça farklı tarzlara neden olabilen desenin vakti geldi çattı. Desen üstüne desen, başka bir şey düşünmeden, biraz cesur, biraz ürkek daha ne desem?

Puantiyenizi Nasıl Alırdınız?

Gömlek, etek, pantolon ve elbise derken yuvarlanmış halka sendromu tüm kombinasyonları sarıp sarmalıyor. İrili ufaklı görüntüsüyle puantiye tüm desenlere meydan okuyor. Farklı bakış açıları ile bambaşka yorumlanan bu desen, sadeliği elden bırakmayanlara düz renklerle hitap etmekten de geri kalmıyor. Kargaşayı bir kenara bırakıp, daha minimalist, daha sofistik düşünmek gerekirse;

Puantiye Gömlek

Sıcaklara İnat Daha Rahat

Hafif kumaşı, tiril tiril dokusu, dökümlü yapısıyla şalvar pantolonlar. Ofis için şık stil arayışındaysanız biraz puantiyeden şaşmamalısınız. Belleri lastikli, eşofmandan hallice, gayet şık parçalar arasında gönüllerde taht kuran şalvarları kesinlikle hafife almamalısınız…

Sokak modası puantiyeli şalvar pantolon

Desenler Çarpışıyor

Daire, kare, çizgi derken tüm desenler birbirine giriyor.  Bu yaz sezonunda bunca desenin popüler olması belli ki tesadüf değil.  Kaldı ki tesadüf bile olsa; aşk tesadüfleri seviyorsa, sokak modası neden geri kalsın ki? Desenler birbirine hiç olmadığı kadar yakın ve büyük bir aşkı temsil ediyorlar: ” Puantiye, kareli, çizgili ayrı dünyalarda olmamız neyi değiştirebilir ki?”

Sokak Modası desenler

Puantiyeli Elbise

Mevsimlerden yaz olunca, takvim yaprakları biraz hızlı düşer yerinden. Zaman tatili gösteriyorsa eğer biraz daha çabuk geçer. Gözler gardıroplara dikilince elbiseler aranır her yerde. Rahat, ferah ve hem sportif hem şık stiller için biraz fırfır, biraz omuzları açık ve fazlasıyla puantiye konar elbiselerin üzerine…

Sokak stilleri elbise modelleri

Zarif Puantiyeler

Puantiye desen şaşırtmaya devam ediyor. Sadece sportif tarafları aydınlatmıyor enerjisi. Söz konusu feminen tulumlar olunca, şıklık da kaçınılmaz oluyor.

Sokak modası puantiye

Puantiyeli Ayakkabılar 

Sezonun yeniden kendini tekrarlaması ayakkabıları vurdu. Sade stillere söz yok; fakat bari ayakkabılar hareketlensin. Enerji dozundan yoksun sade stiller puatiyelerle coşsun!

Sokak modası

Sokak modasını istila eden puantiyeler her an her yerde ve her şekilde kullanılmayı hazır bekliyor. Küçüklü büyüklü yuvarlak halkaları tüm kıyafetlere bulamanın tam vakti. Daha hareketli ve daha canlı stiller için her yere  biraz puantiye!

Sokak stilleri puantiye Sokak stilleri puantiye Sokak stilleri puantiye Sokak stilleri puantiye Sokak stilleri puantiye Sokak stilleri puantiye