Ten Rengine Göre Makyajını Keşfet

Ten Rengine Uygun Makyaj
Kadınlar için adeta günlük bir alışkanlık haline gelen makyaj, daha bakımlı görünmenin bir anahtarı. Cilt tonuna göre makyaj yapmanın faydaları da günlük hayatta daha muhteşem bir görünüme kavuşmanın sırlarını yaşatabiliyor. Ten rengine göre makyaj yapmanın en büyük püf noktası ise doğru renkler tercih etmek.

Ten Rengine Uygun MakyajAçık Tenliler İçin Makyaj Önerileri

Açık ten rengi solgun bir renk yapısına sahiptir. Bu yüzden de daima canlı renkler kullanılmalıdır. Aksi bir uygulama doğrultusunda daha yorgun ve boğucu bir yüz ifadesine sahip olunabilir. Renk tonları ciddi bir şekilde incelendiği zaman çok zengin bir yelpazeye eş değer gelir. Maviden kırmızıya, sarıdan yeşile ve hatta siyahtan beyaza kadar ilerleyen renk geçişinde çok farklı renk tonları ile karşılaşılır. Açık ten makyajı içerisinde de tüm renk kartelasının canlı tonlarından tercih edilmesi gerekiyor. Özellikle ten makyajında seçilen fondötenlerin hafif pembe tonlarına sahip olanları çok daha hoş görünmeye yardımcı olacaktır.

Ten Rengine Uygun Makyaj

Buğday Tenliler İçin Makyaj Önerileri

Genel olarak değerlendirildiği zaman daha sıcak bir cilt rengi çok daha avantajlıdır. Birden fazla alternatifi olan orta tenlilerin, bronz renklerden yararlanarak cilt makyajlarını tamamlamaları önerilir. Özellikle allık uygulamalarında yanak, alın ve burun bölgesinde hafif bronzluk veren ürün seçeneklerini değerlendirilmelidir. Yanak bölgesinde bronz renk kullanmak istemeyenler için mercan rengi de geçerli ve doğru bir sonuca ulaşılmasını sağlar.

 

Esmer Tenliler İçin Makyaj Önerileri

Koyu ten makyajı için seçimlerde dikkat her zaman gereklidir. Koyu ten rengine sahip kişilerde cilt makyajında yoğun renkler ilk sırada yer almalıdır. Özellikle allık için koyu pembe ya da şeftali tonları tercih edilebilir. Tabii ki bir de bronzun da ışıltısını hafif bir şekilde yanaklarınızda yansıtabilirsiniz.

Ten Rengine Uygun Makyaj Ten Rengine Uygun Makyaj Ten Rengine Uygun MakyajTen Rengine Uygun Makyaj