Sonbahar/Kış 2017 Modası: COS

Bu sezon COS Sonbahar/Kış 2017 koleksiyonu iki farklı yönü keşfe çıkıyor. Birinde mimari çizgilerden ilham alan yeni orantılar ve yumuşak formlu dikimler dikkat çekerken, diğerinde ise geometrik drapeler ve zengin dokularla yapılan denemelerle klasik parçalara yeni yorumlar katılıyor.

Kadın Giyim COS Etkisi

Dikimin etkisinin belirgin olduğu koleksiyondaki kreasyonlar, modern bir yaklaşımla kavuşturulmuş. Bordo yünlü karışımı takım elbisenin erkek giyiminden esinlenilen hacimli pantolonun paçaları yerde drapeli bir görünüm yaratırken; yine şık dikimli, fermuar detaylı yünlü karışımı bir üst parça fildişi rengi ipek gömlekle tamamlanıyor. Uzun, yumuşak formlu kolsuz bir yelek, rahat kumaşıyla adeta çabasız bir stile katkıda bulunuyor.
Mimari çizgilerden esinlenen ve endüstriyel referanslardan yararlanan koleksiyon, siluetlerin ve detayların orantılarıyla denemeler yapıyor. Abartılı ceket yakaları, manşetler ve kesikler, preslenmiş hissi veren keskin pililer ve geometrik şekiller kullanılıyor.

Cesur formlar, deneysel sanatlardan ve tasarımlardan ilham alan yenilikçi ve teknik malzemelerle zenginleşiyor. Sade ve düz kumaşların drapeli kullanımları ve ilginç kesimleri görülüyor.
Aksesuarlar da yaratıcı ve geleceğe dönük; köşeli burunlu ve bağcıklı koyu kırmızı ayakkabılar, geometrik topuklarıyla başrolü alırken omuza asılan biçimli bir deri çanta ve abartılı tokalı bir kemer aynı kırmızı tonlarıyla eşlik ediyor.

Erkek Giyim Meselesi
Klasiklere yeni ve rahat yorumlar getirme yaklaşımı erkek giyim içinde devam ediyor.

Kentli temasının örnekleri olarak oversize gömlek modelleri,  düşük ağlı ve kısa paçalı pantolonlar yine Sonbahar Kış modasında önümüze çıkıyor . Teknik malzemeden hazırlanan kapitone uzun parka, yeni kumaşları ve koleksiyondaki cesur formların önemini vurguluyor.

Erkek aksesuarlarının merkezinde de geometrik şekiller ön planda. Köşeli burunlu ayakkabılar, bağcıklı parlak siyah deri ayakkabı modelleri, biçimli deri tote çanta modelleri ve açık hava aksesuarları bunlara örnek olarak gösterilebilir.

Mimariye selam duran koleksiyonun kayrak taşı mavisi, kömür grisi, gece yeşili ve krem gibi renklerinde endüstriyel referanslar dikkat çekiyor. İtalyan mimarlık stüdyosu Pedevilla’nın Tirol’deki bir itfaiye binasında kullandığı kırmızı pigmentli betonun ilham verdiği kırmızının güçlü varlığı diğer tonları dengeliyor. Farklı tonlarda blok renkler ve koyu tonlar kullanılarak hazırlanan giyim parçalarında sınırlar tanımlanamıyor.