Sonbahar Kombinleri: Uzun Kollu Elbise

Kollar uzayan elbiseler sokakların serin rüzgarlarına direniyor… Kollarını iki yana doğru kocaman aç ve Kış mevsimini kucakla!

Dengesiz hava, sürekli esen rüzgarlar ve bir yağan, sonra bir ara duran yağmurlar. Bir gün içinde birden fazla mevsim yaşamak o kadar da kolay değil. İnce giyme üşütürsün, o kadar kalın giyersen adamı ter basar ve benzeri naralara alışamadık daha. İşte bu yüzden de hasta olduk belki. Tam da bundan dolayı uzun elbise modelleri ile hem sezon trendi olan bohem tarza yanaşabilir, aynı zamanda da kıyafet savaşına bir zeytin dalı uzatabiliriz.

Sokak modası: Uzun Kollu Elbise

Desenli Elbiseler

Desen desen üstüne, baştan aşağıya tek desen üzerimizde, her yere mutlaka bir adet desen derken işte yine farklı bir trend ve yine bir bohem tarza gönderme… Uzun kollu ve uzun elbise modellerini bol desenli olarak tercih etmek adeta bir sokak modası jargonu haline dönüşüyor. Koyu bir ceket takviyesi ve açık sandaletler ile gündelik kombinlerde tezatlığa dikkat çekilebilir. Bu tezatlık göze batmadığı takdirde hem salaş bir stil yakalarken ayrıca cool bir görünüm de elde edilecektir.

Sokak modası: Uzun Kollu Elbise

Floral Etkileşim

70’ler günümüze adeta çiçekleri damgalamaya devam ediyor. Sonbaharın yaprak dökümü bu sefer elbise modelleri üzerindeki çiçek ayrıntılarını etkileyemiyor. Sonbaharı geçmeden ve serin kış günleri gelmeden çiçek desenli elbiseler mutlaka değerlendirilmeli. Lüks bir bohem var ise şık bir hippi de olabilmeli…

Sokak modası: Uzun Kollu Elbise

Yumuşacık Pastel

Her sezon illaki de bir mevsime uğramadan edemeyen pastel tonları, sonbaharın ayazına kararlı bir giriş yapıyor. Pudra, mor menekşe, pastel yeşil, bebe mavisi ve genişledikçe etkisini arttıran pastel renginden oluşan bir yelpaze. Yelpazenin etkisi ile esen yumuşak bir rüzgar ve bu rüzgarla uçuşan uzun elbiseler… Uzun elbise denildiğinde de yeni sezonda bol ve dökümlü elbise modellerini orta yerinden kesen ince, kalın kemer ayrıntılarını güne geceye mutlaka yaymalı!

Sokak modası: Uzun Kollu Elbise

Tükenmez Grafiti

Sezona ahkam kesenler arasında yer alan grafiti desenli elbiseler, sokağın şık ve istikrarlı yüzünü canlandırıyor. Özellikle zıt tonların birleşiminden oluşan ve daha çok beyaz ile siyahın inatlaşmasına şahit ediyor insanı. İki zıtlık şık bir tarz için etrafa çekim gücünü saçıyor.

Sokak modası: Uzun Kollu Elbise

Vintage Elbise

Nostaljik yansıma hippi ve bohem kadar etkisini arttırarak devam ediyor. Eskiden kalan ve adeta durdukça da değerlenen elbiseler de sokaklarda salınıyor. Sandıklar açılsın, anne dolabı karıştırılsın!

Sokak modası: Uzun Kollu Elbise

Midi Boy Elbise

Midi etekler kadar artık midi boy elbise modelleri de oldukça trend! Vücudu saran formların tercih edildiği ve daha çok spor tarzda ayakkabılarla değerlendirildiği elbiseler akıllara çabasız şıklığın kolay yöntemi olarak kazınıyor.

Sokak modası: Uzun Kollu Elbise

Mini Mini 

Maxi, midi kadar mini elbiseler de yine soğuk havalara kafa tutuyor. Glam rock tarz için kadife kumaşlarla bir gönderme hazırlayabilir. Kombininizle günün merhametli ama asi kızı seçilebilirsiniz.