Sonbahar Kombinleri: Ne Giysem?

Bazen bulutları üzerine çekiveriyor, bazen yeri ıslatıyor, bazen güneş açıyor. Hava artık çoğunlukla kapalı, gri, boğucu, bir tuhaf. Yaz bitti hava değişti ve artık tüm şehirler kalabalık, sıkışık. İşte tüm bunlar aynı zamanda olunca insanı sıkan, boğan ve geren bir hal alıyor. Sıkılıyoruz, bunalıyoruz ve geriliyoruz. Hava kararsız olunca tüm kombin hazırlıklarında da kararsızlığa düşüyoruz. Sabah serin bir havaya uyanırken ceketler geçiriyoruz, öğlen güneşinde tüm ceketleri kaldırıp fırlatıyoruz. İnsanlık hali bu ya işte bir türlü kıyafetler mevsimle bağdaşmıyor. Başlıyor nöbetleri gardırop önünde, hep aynı soru herkeste: “ne giysem?”

Gözleri sokak modası üzerine çevrildiğinde bir yandan mini şortlarla cirit atan bacaklar, diğer yandan da ceketleri üzerine çekmiş üşümüş kollar dikkat çekiyor. İki ayrı kişi, aynı hava ama farklı stil…  “Yağmur yağdı, bulut kaçtı, güneş açtı, beni bir ter bastı!” diyenlerden misiniz?  Havanın soğuk ve sıcak dengesizliği içerisinde bir denge bulmak aslında düşünüldüğünden çok daha kolay. Bu kolaylık basit düşünmek ve basit giyinmekten geçiyor. Bir tişört, bir kot ve bir ceket yeterliliğine birazcık alışmak, fazla kafa yormamak gerekiyor. Sadeliğin eforsuz bir şıklık getirdiği günümüzde abartı her zaman için rüküşlüğe neden oluyor. Bu sadeliği yakalamak içinde yine başa dönüyor ve gardırop önü bekleme süresi başlıyor. İşte yine aynı soru: “ne giysem?”

Sonbahar Kombinleri

Gömlekler Ceket Olsa

İnce ceket arayışı her zaman sonuç vermez. Çok kalın bir ceket havanın kararsızlığında sıcak basması hissi verir ve bu da insanı rahatsız eder. Aranır taranır, bulundu sanılır ama nafile; ince bir ceket burhan geçirmeye neden olabilir. Bu kısımda gömlekleri kısa bir süreliğine ceket gibi kullanabilir, üşümeye ve terlemeye kafa tutabilirsiniz.

Sonbahar Kombinleri

Gündelik Şıklık

Çaba sarf edilmeden, sanki aslında doğadan gelmişcesine şık bir duruş, doğuştan bir meziyet gibidir. Kafa yormadan, hızlıca hazırlanıp çıkmak ve üstüne üslük bir de şık olmak herkesin istekleri arasında yer alır. Bu kısımda da jean pantolon ve basic tişört modelleri üzerine düşeni üzerinize giydirir. Tabii ki şık detaylar ayakkabı, çanta ve aksesuarlarda gizlidir.

Sonbahar Kombinleri

2015 Trençkot Açılımı

Sonbahar geldiği zaman kış mevsiminin ilk soğuk rüzgarları her sene trençkot ceketlerle karşılanıyor. Bir alışkanlık gibi adeta. Yine bu sezonda da trençkotlar serin rüzgarlarla savaşa hazır. Biraz krem, biraz gri, biraz da toprak tonlarına bürünmüş bir şekilde. Tabii ki militer etkinin sokak stilleri üzerindeki etki olan haki tonlarını da unutmamak gerekir.

Sonbahar Kombinleri

Tek Parça Rahatlığı

Kat kat giyinmeye başlamadan ve önümüzdeki aylarda hep kat kat giyinme zorunluluğu göz önünde bulundurulursa, tek parçanın kıymeti artıyor! Tamda bu yüzden ılık havalar henüz bitmemişken ceket yerine ince ve uzun kollu kazaklar da giyilebilir. Azcık da olsa sıcak basmasını göze alarak… Sıcağa tahammülü olmayanlar ise hafif üşümeyi kabullenerek gömlek ve jean pantolon kombinlerini tercih edebilir.

Sonbahar Kombinleri

Ayakkabı Belirsizliği

Açık ve yazlık ayakkabılarla üşümenin vakti geldi. Bot giymek için ise henüz erken! İşte yine bir belirsizlik demeden spor ayakkabı rahatlığı hiçbir konfora benzemiyor. Çok sportif olmamak adına sneakers tarzı ayakkabıları daha şık parçalarla kombinleyebilirsiniz.

Sonbahar Kombinleri

Yağmurlardan sonra bulutlar kaybolsa da ve üstüne bir de güneş bile açsa ne yazık ki artık yaz mevsimi sona erdi. Kısa bir güz zamanından ve namı diğer sarı bahardan hemen sonra çetin kış mevsimi geliyor. Her sene olduğu gibi bilmem kaçıncı yıldan bu yana en soğuk mevsim yine bizi bekliyor. Yazın sıcağı Afrikadan, kışın soğuğu Balkanlardan derken mevsimler gelip geçiyor. Aman sıcak basmasın, dikkat edin hafifi rüzgarlar da ısırmasın!

Sonbahar Kombinleri Sonbahar Kombinleri Sonbahar Kombinleri Sonbahar Kombinleri Sonbahar Kombinleri

Sonbahar Kombinleri

2 thoughts on “Sonbahar Kombinleri: Ne Giysem?

Comments are closed.