Sonbahar Kombin Önerisi: Gömlek

Her sonbahar ayında olduğu gibi yine bu senede uzun kollu alıştırması gömleklerle yapılıyor. Yeni sezon gömlek modelleri aslında bir taraftan sadeliğe bizi alıştırıp, diğer yandan iddialı ve abartılı yönlerini yüzümüze çarpıyor.

Önden başlayan düğmeleri, yakası, beyaz klasik modelleri, çizgili ve hareketli alternatifleri, bildiğimiz ve yakından tanıdığımız gömlekler her sene olduğu gibi yeni sezonda da dolaplardan üzerimize geçmeyi başarıyor. Mevsimler değişiyor ama değişen zaman gömleklerin klasik duruşunu hayatımızdan bir türlü silemiyor. Hani hep bahsedilen zamansız modanın en özel parçası yine ve yeniden sonbaharın favorisi oluyor. Gömlekle başlayan kombin önerisi, farklı ayrıntıları içine alarak, sokak modası trendlerine gönderme yaparak, birden fazla kombine davetiye çıkararak büyüyor. Bugün ne giysem sorusu bu sefer gömlekler büyüleniyor. Peki bu büyü kaç fikri körüklüyor dersin?

Sonbahar Kombinleri: Gömlek

1- Kolyesiz Asla!

Sade, şık ve ayrıntısı olmayan kombin arayışını beyaz bir gömlekle karşılayabilirsiniz. Az ayrıntı ile çabasız şıklığı ise kolye ile tamamlayabilirsiniz. Fazla iddialı olmadan şık olmanın yolunu beyaz gömlek ve kolye ile yakalayabilirsiniz.

Sonbahar Kombinleri: Gömlek

2- Dışarda mı İçerde mi?

Gömleği içeri sokmak her zaman için daha derli toplu olarak algılansa da, dışarıda bırakılmış bir gömlekle de pek ala bu durum yansıtılabilir. Nasıl mı? İlk düğmesinden son düğmesine kadar kapalı bir vaziyetle…

Sonbahar Kombinleri: Gömlek

3- Omuzları Kes

Açık omuz yazdan kalan ve soğuk havayı ilk karşılayan oluyor. Tıpkı yazın ilk bronzluğunu kazandığı gibi. Derisi ilk kalkan yerimiz, ilk ürpertiyi de bu sezon göğüsleyeceğe benziyor. Gündelik kombinlere şık bir duruş kazandırıyor.

4

4- Önü Fırfılı

Sonbahar trendlerinden söz açılınca sadece bunu çıplak omuzla geçiştirmek olmaz. Fırfır detayı da bizi çocukluk yıllarımıza götürüyor. Sevimli ve iddialı olmak garanti!

Sonbahar Kombinleri: Gömlek

5- Asimetrik Bakış Açısı

Alışıla gelmişin dışında durumları ters gömleklerle ilk kez yaşadık. Şimdi de yamuk giyilen, bir yerden düğümlenen gömleklerle yeni sezona hazırlanıyoruz. Hafif yamuk bir yaka kimseye zarar vermiyor.

Sonbahar Kombinleri: Gömlek

6- Gömlekle Saçmalamak

Gömlek denildiğinde akla hep klasik, alışagelmiş bir tarz canlanmıyor akıllarda artık. Ters, yamuk ve katlı, abartılı kombinlerde yeni sezonda kendini sokaklara atıyor. Evde kalmasını tercih ettiğim ve umut ettiğim gömlek elbise üzerine giyilmiş bir etek sizce ne kadar sevimli duruyor?

Sonbahar Kombinleri: Gömlek

7- Dekolteyi Kendin Seç

Üst kısmından aşağıya doğru açık bırakılarak dekolte seviyesini arttırılan gömlekler V yaka modasına da göz kırpıyor. Ve dahası ile uzayan bir konu;

Sonbahar Kombinleri: Gömlek Sonbahar Kombinleri: Gömlek Sonbahar Kombinleri: Gömlek Sonbahar Kombinleri: Gömlek