Sonbahar Kombin Önerileri : Ah Ne Giysem?

Evden çıkmadan ne zaman ceket giysen sıcaklık hava şartlarını zorluyor ve giymek yerine ceketini elinde taşımak zorunda mı kalıyorsun? Ne zaman ceketsiz çıksan dışarı üşüyor musun? Bu işte biraz sonbahar, biraz geçiş dönemi, biraz da kararsız hava var demektir ve inan yalnız değilsin!

Sonbahar Kombin Önerileri:

Ne giysem diye düşünmek her gün olduğu gibi her mevsim de aklımızda. Ama bu günler en kararsız ve en uzun “ne giysem” ile karşı karşıyayız. Hava bazen sıcak, bazen olmadığı kadar soğuk, bir anda yağmur ve bununla beraber gelen çamur derken bir girdap bizi içine çekiyor. Tam hazırlanıp beş dakika da evden çıkacakken bir anda dolabın önüne biri bizi çiviliyor, kıpırdayamıyoruz. İşte Güneş sıcak taraflarının son demindeyken birkaç stil önerisi de benden:

1- Tişört üstü hırka her zaman kurtarır

Sıcaktan ve soğuktan şikayet etmek istemiyorsan tüm günü tişört ve ince bir hırka ile geçiştirebilirsin.
Sonbahar Kombin Önerisi

2- Asıl elbise giymenin tam zamanı

Kat kat giyinmenin tohumu kış soğuğunda elbise modelleri ile atılıyor. Soğuk havanın ayazı elbise kombinlerini vurunca üzerimize ne bulursak geçiriyoruz. Ne soğuk ne sıcak hava için ise elbise üzerine tercih edilen herhangi bir hırka tüm kombini tamamlıyor. Ne sıcak basıyor, ne üşüme tutuyor…

Sonbahar Kombin Önerisi

3- Botlarını özleyenler elime mum diksin

Yaz sıcağında en çok özlenen ayakkabı arasında yer alan botları artık çıkarabiliriz. Henüz dizüstüne varan modellerinden ziyade yarım botları her an rahatlıkla giyebiliriz.

Sonbahar Kombin Önerisi

4- İnce bir ceket her şeyi çözer

Çalışma hayatı her güne ayrı bir kombin düzenlemesi hepimizi zorluyor ve bu yüzden gün geçtikçe daha minimal bir tarza bürünüyoruz. Hele bir de mevsim geçişi olunda devrelerin yanmaması için mutlaka ince ceket modellerine sarılmalıyız.

Sonbahar Kombin Önerisi

5- Trençkot dönemi başlamıştır

İşte en sevilen ceket modellerinden trençkot. Bu sezonda da yine nötr renklere bürünmüş hali ile karşımızda. Hatta hava şartlarından dolayı artık üzerimizde.

Sonbahar Kombin Önerisi

6- Gömlek kombinleri her anı kurtarıyor

Sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinin vazgeçilmezi gömlek modelleri işte her anımızı kurtarmak için yine iş başında.

Sonbahar Kombin Önerisi

7- Sweatshirt elbise hala almadıysan aşk olsun

Bu sezon biraz daha sportif kombinler ön plana çıkıyor. Triko elbiselere geçiş yapmadan sweatshirt elbise modellerini mutlaka denemelisin.

sonbahar-kombin-onerisi-ne-giysem-7

8- Kadife kombinlerini gündüze uyarla

Kadife yumuşak ve iddialı yapısı ile sokak modasını ele geçiriyor yavaş yavaş. Bu iddialı görünümü gündüze adapte etmek içinse renkleri iyi kullanmak işe yarıyor. Daha çok soft renkleri ön plana çıkaran kadife kumaş dokusuna nötr renkler serpiştirmek iyi geliyor.

Sonbahar Kombin Önerisi

9- Kot ceketini unutma

Ne giyersen giy mutlaka denim kumaş ekle devri hiç bitmiyor. Zamansız trend kot ceketler bu geçişte her kombine destek oluyor.

Sonbahar Kombin Önerisi