Sokak Stilleri: Pantolon Etek Kombinleri

Külot Pantolon Modelleri

Culottes namı diyar külot pantolonlar sokak modası seçimlerinde yükselen bir popülerliğe doğru ilerliyor. İlerliyor ilerlemesine de etek pantolonların paça boylarının kısa halleri, biraz risk taşıyor.

Culottes

Tehlikenin farkında mısınız? 

Culottes şıklığının cazibesi bu tehlikeyi bastırmaya ve sizi cesaretlendirmeye yetiyor mu? Belki de artıyordur bile hatta… 

Külot Pantolon Modelleri

70’li yılların silüetlerinin etkisi  artık aşina bir durum. Modanın zaman yolculuğunda  geçmişin izlerini modernleştiren sadece 70’li yıllar değil. Bunu bir kez daha pantolon etek modelleri ile anlamak mümkün. 90’lı yılların esintisiyle günümüz stillerine dolanan pantolon etekler, hem farklı hem de iddialı tarzlar yaratarak bir meydan okuma şeklini de beraberinde getiriyor adeta: “Çaba sarf etmeden şık olmak!” Çabasız şıklık dillere destan olan, günlük hayatta da aranan olmayı artık başardı. Bu başarıyı Culottes pantolonlarla daha da alevlendirmek kim istemez ki?

Vücut Şekline Göre Culottes (Pantolon Etek) Modelleri

Kısalan her paça bacak boyunu etkileyen bir durumu da beraberinde getirir. Kısa paçalı pantolon etekler bahsi geçen durumu adeta peşi sıra sürüklüyor. Ayrıca kabarık formları olduğunuzdan daha kilolu gözükmenizi sağlayabilir. Boyu kısaltan, şişman gösteren bir pantolon neden giyilir? Tabii ki bu durum sadece yanlış kombinler sonucu oluşan ve kesinlikle de istenmeyen durumdur. Adeta görünmez kaza gibi vücudunuza yapışır, çıkarana kadar da geçmez!

Pantolon Etek Kombinleri

Külot pantolonların yarattığı tehlikeden biraz uzaklaşmak için tek renk seçimlerini kullanabilirsiniz. Özellikle kısa boylu kişiler için külot pantolon kombinleri, vücudu kesmemesi açısından tek renk olarak kombinlenmelidir. Paçaların kısalığından bacak boyunun daha az etkilenmesi içinse yüksek bel tercih edilmelidir. Unutulmayacak olan en net detay ise topuklu ayakkabıdır.

Sokak Modası Culottes

Külot pantolonlarla zarif ve aynı zamanda da daha zayıf bir duruş yakalanabilir. Bu kısımda tahmin edileceği gibi koyu renklerin baş rol olarak değerlendirilmesi gerekiyor. Baştan aşağıya simsiyah bir kombin, ayrıca sizi her an her yere hazırlıklı kılacaktır. Bir de ayak bileklerini açıkta bırakan ayakkabı tercihleriyle, basık bir duruşun önüne geçilmelidir.

Sokak modası Pantolon Etek Kombinleri

Günlük hayatın çoğu çalışmakla geçiyor. Tam da bu yüzden ofis şıklığına da gönderme yapmak gerekiyor. Ofis için şık bir kombin arayışı içindeyseniz eğer yeniden moda olan külot pantolonları mutlaka denemelisiniz. Sokak modası izinden ilerlemek için külot pantolonu halter yakaya sahip bluzlarla kombinleyebilirsiniz. Ofis için gerekli olan şık stili pastel tonları kullanarak da elde edebilirsiniz. Bir de son olarak kombinin tamamlayıcı unsuru olan ahşap topuklu terlik modellerini de ayağınıza geçirmelisiniz.

Ofis için şık kombinler

Spor ama şık tanımı çabasız şıklık kadar aranan bir durum. Tam da bu noktada daha spor külot pantolonlar devreye giriyor. Daha salaş bluzlar, basic tişört modelleri ve rahat bir terlik modeli ile aranan durumun sahibi olabilirsiniz.

Sokak Modası külot pantolon kombinleri

Bunca kombin fikrinden sonra bohem tarza gönderme yapmadan geçmek olmaz. Senenin en trend akımı olan bohem, salaş ve özgür stilleri ön plana çıkarıyor. Desenli külot pantolonlarla bohem için yeterli olan etnik havayı yakalamak mümkün. Kısa bluz ve halter yaka ise kombinin özgürlüğünü destekler cinsten. Tabii desen söz konusu olunca desen üstü desen durumları da doğmadan olmaz! Bu konu burada kapanmaz!

Sokak modası pantolon etek

Bohem demişken ortaya çıkan salaşlığın rahat hissinden kolay kopulmuyor. Tabii bu durum günlük kombinler içinde geçerli. Havada yaz kokusu, yatakta uzayan güzellik uykusu ve kombinlerde gözlemlenen salaşlık hakimiyeti, biraz basit düşünmeyi ve çabuk karar vermeyi doğuruyor. Stillere de, ne kadar salaş o kadar spor algısı yansıyor.

Sokak modası külot pantolon

Sokak Modası Kombin Fikirleri Sokak Modası Kombin Fikirleri Sokak Modası Kombin Fikirleri Sokak Modası Kombin Fikirleri

Sokak Modası Kombin Fikirleri