Sokak Stilleri: Önlük Elbise

Sokak stilleri: önlük elbise

Salopet ve tulum tanımı artık sokak modasının neredeyse vazgeçilmezi. Yıl 2015, takvimler yaz aylarını gösterdikçe rahat ve salaş kombin seçimleri alternatiflerini arıyor. Yaz trendlerinde eskilerden esen stil rüzgarlarına çoktan alıştı. İşte tam da bu noktada 90’ların unutulmaz bahçıvanları sıralanıyor sahnede. Uzun, kısa, kot, kumaş, deri ve süet seçenekleri ile her dolaba sızıyor. Bu da önlük elbiseler içinde başlı başına bir öncülüğü kucaklamasıyla son buluyor. Son buluyor derken, bu daha bir başlangıç!

Sokak stilleri: pinafore

Pinafore Elbise

Yabancı kökenli bir kelime olan pinafore, Türkçe karşılığı önlük olarak açıklanıyor. Jile vari bir görünümü olduğu için Jile elbise olarak da biliniyor. Hemen hemen her şeyle rahatlıkla kullanılan pinafore elbiselerin eskiden kıyafetleri koruma amaçlı giyildiği de söyleniyor; fakat sezonun trendlerinde yer almasıyla artık stil kalkanı olarak benimsenebilir. Günlük kombinlerde tercih edilebilir. Yaz aylarından sonbahara, sonbahardan kışa ve hatta kıştan bahara doğru bir yolculukta daima üzerimizde olabilir. Kazak, sweatshirt, tişört, bluz, gömleklerle rahatlıkla kombinlenebilir. Yani kısacası hava şartlarına göre ayarlanabilir bir giyim seçeneğine sahip. Aslında bu da bu elbiseleri çoklu kullanım özelliğine de kavuşturuyor bir nevi…

Sokak Stilleri: Pinafore

Şık bir stil için ideal olan gömlek gibi dursa da, özellikle yaz aylarında kısa bluzlarla çok hoş bir görünümü doğurabilir. Tabii bu noktada aranan şık duruş; ayakkabı, aksesuar ve çanta kombinleriyle de şekillendirilebilir.

Sokak stilleri: pinafore

Spor bir tarz ise pinafore elbiselerle çabasız bir şekilde ortaya çıkacaktır. Duruşu zaten salaş olan elbiseler, basic tişört ve spor ayakkabıyla istenilen sonuca varmanızı sağlayacaktır.

Sokak stilleri: pinafore elbise

Normcore tarz 2015 trendleri arasında sessiz, sedasız ama bir o kadar da kendinden emin bir şekilde beslenirken, buna karşılıksız kalmak da imkansızlaşıyor. Normal giyin, sade ol sloganlarını akıllara asan, algıda şık bir izlenim yaratan bu stili yine pinafore elbiselerle kazanmak olağan bir durum halinde üzerinize yapışacaktır.

Sokak stilleri: pinafore

Önden düğmeli tasarımları 70’lere doğru bir yolculuğa doğru çıkmanıza ve nostaljik bir stil yaratmanıza da imkan sunuyor. Kot kumaşların sokak modası içerisindeki yoğun ve net tavrı düşünüldüğünde, önlük elbiselerde de denime yer vermek olası bir durumu tetikleyecektir: Şık ama sade, spor ama oldukça şık, şık ama spor, spor ama şık…

Sokak stilleri: pinafore Sokak stilleri: pinafore Sokak stilleri: pinafore