Sokak Modasının 5 Jean Yıldızı

Moda trendlerinin eskitemediği yüzü malum jean. Kot kumaşın uğrayıp da demode olduğu henüz görülmedi. Sadece yükselen ve alçalan bel mevzularının sokak modasıyla inişli çıkışlı bir ilişkisi var. Bu ilişkiyi aslında kestirip sadece yüksek bele yönlendirsek fena olmaz. Bundan bir on sene geri döndüğümüzde gözlerimizi fal taşı gibi açtığımız yüksek bel mevzusu şimdilerde düşük bel için yapılan bir eylem.
Zaman ilerliyor ve bu ilerleyiş birçok düşünceyi de değiştiriyor. Buna yüzüne bile bakılmayan düşük belli kotlar rica ediyorum bir daha dahil edilmesin. Gözlerimiz lütfen bir daha yüksek bel için belermesin!

Jean Kombinleri | Modaviki

Mom Jean

Kot pantolon denildiğinde akıllara başka kot gelmiyor da sığmıyor da. Kimse kusura bakmasın ama bir kot pantolon bu denli güzel herkesi kavramıyor. Eski ve anne pantolonları için vintage tanımı yapıldığından beri herkese de çekici geliyor hem. Bu yüzden ilk yıldız beş yıldızla mom jean modellerinin oluyor.

Jean Kombinleri | Modaviki

Jean Şort

Mevsim yaz olup, konu jean olunca mevzunun şortlara gelmesi tabii ki şaşırtıcı değil. Jean şort denildiğinde ise yine yüksek beli makbul. Hatta şehirde, iş yerinde, plajda çoklu kombin derlemesini de mümkün kılıyor mini şortlar. Adeta sıvının her girdiği kalıba bürünmesi, sihirli bir değnek misali her tarzı destekliyor. Jean şortunuzu siz nasıl alırsınız?

Jean Kombinleri | Modaviki

Kot Elbise

Kat kat giyinme trendinden beri dört mevsim bizimle jean elbiseler. Soğuk sıcak ayrımına dahil olmayan nadir ve nadide kot elbiseler de yine yıldızı hak edenlerden. Her dolaba sızan parçalardan olmaları da aslında bu yüzden. Kar kış, sıcak nem fark etmeden değerlendirilmeli.

Jean Kombinleri | Modaviki

Jean Etek

Kot kumaşın etek versiyonları da yine zamansız trendler listesinde. Mini, midi halleri ile ofis stillerinden kumsala, geceden sokağa doğru geçişlerde çabasız kombin derlemesi hazırlığına tam destek veriyor. Birkaç sezondur önden düğmeli mini ve midi boy versiyonları gönlümüzü fethediyor.

Jean Kombinleri | Modaviki

Kot ceket

Serin bir yaz akşamı, ılık bahar akşamüstleri, içi pelüş takviyesi ile en sert kış günleri kot ceket için fark etmiyor. Hatta gece elbisenizin üzerinize bile kendini atmaktan çekinmiyor. Aman sakın konunun bu kısmını atlamayın, bir kot ceket bin kombine kendini uydurabiliyor. Üstelik bunun için hayal gücünüzü bile zorlamanıza gerek kalmıyor.

Jean Kombinleri | Modaviki