Sokak Modasından 7 Trend Çağrısı

Moda trendleri sezon yenilendikçe tazelenerek karşımızı çıkıyor. Pantolonlar bir bollaşıyor, zaman zaman ise bacaklarımıza yapışıyor. Tıpkı omuzların düşüp kalkması, eteklerin kısalıp yerlere uzanması gibi… Zaman değişiyor, sokak modası yenilikleri birbir gözümüze sokuyor, yeni sezon yeni moda trendleri 7 ayrı ve yepyeni çağrısıyla selamlar gönderiyor. Çoktandır geçmişten ilham alan moda kendini anlık, ana uygun olarak durmadan yenilemeye devam ediyor. Trendler birer birer sokak modasına eklendikçe, gardıroplara ve oradan kombinlere bırakıyor kendini.

Şimdi neler moda? Neler giymeli? Daha neler neler?

Sokağa Uydur Modayı Takip Et

Açılıp kapanan gökyüzü soğuğu ve sıcağı bir yaşatıyor. Bahara az zaman kala henüz üzerimizdeki katmanlar azalmıyor. Üst kısmımızda yer alan katmanların kolları bir kademe daha uzun, biraz daha geniş ve fırfırlı detayları kucaklıyor. Alt kısım katmanları ise biraz daha sade, kesik ve yine sökük. İki zıt bir araya gelip bir kombin oluşturuyor ve alternatifleri de çoğaltıyor. Neyi nasıl giymeli? Jean pantolon kombinleri, armalı ceketler, çoklu katman modası ve tabii ki bir türlü tükenmeyen lüks bohemin cakası…

Kendin Yap Kendin Tak

Arma modası gün geçtikçe çoğalıyor. Renkli arma modelleri kıyafetlerin duruşundan, kombinin tarzına kadar pek çok detayı değiştirebiliyor. Pantolonlar, ceketler, çantalar yani kısacası aklınıza gelen her yere bir iki arma takabilir ve neşeli bir stil ortaya çıkarabilirsiniz.

Sokak Modası Trendleri

Girlfriend Jean Yeniden

Boyfriend jean akımından sonra şimdi sıra girlfriens jean pantolonlarda! Ayak bileklerini açıkta bırak kısa paçaları, kalçaları kavrayan kalıbı ve yüksek belli kesimi ile mom jeans modellerinden rol çalan pantolonlar, yaz ve ilkbahar içinde üzerimize yapışacak gibi duruyor. Yüksek bel bacak boyunun uzamasına yardımcı olurken, kısa paçaların bacakları olduğundan daha kısa göstermesi ihtimalini sivri burun ayakkabı modelleri ile aza indirebilirsiniz.

Sokak Modası Trendleri

Jile Elbise Çılgınlığı

Her an her şekilde ve her yere hazırlıklı olabilmek için artık jile elbise modelleri kullanılıyor. Boğazlı kazak, kısa bluz, tişört ya da gömlek ile kombinlenen jile elbiseler adet bir önlük vazifesinde üzerimize geçiyor. Şık ve salaşlığı aynı anda stilinize entegre edebilirsiniz.

Sokak Modası Trendleri

Mutlaka Fırfır

Şimdilik gömlek kollarına ilişen fırfır, ilkbahar trendleri ile eteklere ve elbiselere geçeceğe benziyor. Gösterişli ve kabarık bir görünümü kesinleştiren fırfırlı kollar heybetli ve şık bir duruş vadediyor.

Sokak Modası Trendleri

Uzun Elbiseler

Uzun uzun anlatılmasa da yaşanacak bir konu olan uzun elbise, çizmeler ve oversized kabanlarla salaş bir şıklığın habercisi. Sokak modası trendlerinde ise mevsimden mevsime bulaşan bir etkiye sahip. Bohemin salaş halini temsil eden uzun elbiselerin zamansız trendler arasında da yeri her zaman belli.

Sokak Modası Trendleri

Zarif Bohem

Umursamaz, özgür, daima dağınık bohem lüks ile bağdaştırıldığından beri şık ve artık zarif denilebilecek düzeye varıyor. Süet ve püsküller sokağın şık tarafına kuruluyor.

Sokak Modası Trendleri