Sokak Modası: Yırtık Pırtık Jean

Yırtık Jean

Herkesin gardırobuna girebilen kot pantolonlar, üretildiği tarihten itibaren bu denli zulüm görmemiştir herhalde. Önceleri hafif taşlanmış havasıyla eskitilmiş bir görünüm kazandırıldı, sonrasında ufak tefek yırtıklarla tarz. Senenin oyulmuş kot modası ise hepsini geride bıraktı. Moda olan pencere dekolteleri de kot pantolonlarda yerini aldı. Cut out trendi ile zirve yapan yırtıklar kimine göre tarz olarak sayılsa da, kiminin şaşkınlıkla izlediği bir halde sokak modası içerisinde geziniyor.  Üstelik öyle sıradan bir gezinme de değil. Her köşe başında, her tarafta ve kafanızı çevirdiğiniz her yerde karşınıza çıkacak kadar da çoklar. Tabii işin bir de gardıropta bulunma kısmı var, kombinlere şenlik…

Yırtık Jean Kombinleri

Dizlere Çentik

Dev boyutlara ulaşan yırtıkları bir kenara bırakınca, karşımıza çıkıyor dizleri yırtık jean pantolonlar. Sokak stillerinde bir kombinden bahsediliyorsa ve kombinin baş yıldızı jean pantolonsa, dizlerin açıkta kalması da şaşkınlık vermiyor. Üstelik daha rahat hareket etme özgürlüğünü de beraberinde getiriyor. Tabii ki de bu pantolonları giymek için tek neden bu değil. Hatta bir neden aramanıza da pek gerek yok.

Yırtık Jean Kombinleri

Kedi Tırmaladı

Ceplerinin bittiği noktadan paçalara uzanan ve aralarında neredeyse milim fark olan, sanki bir kedinin gazabına uğramış gibi olan yırtık ve hatta pırtık kot modelleri… Geçtiğimiz sezonun inci tanesi denecek bir vaziyetteyken, yeni sezonda eski popülerliğini yitirmiş gibi. Aslında bunun nedeni yırtıkların arasında bulunan ahenk bile olabilir; çünkü sokak modasında artık düzenin yeri yok!

Yırtık Jean

Paramparça 

Ölçüsüz olmanında bir ölçüsü olduğunu mu düşünüyorsunuz? Unutun gitsin… Derin boşlukların bulunduğu ve sanki bir şort modeline ek yapılmış izlenimi veren kot modelleri tüm ölçüleri rafa kaldırıyor. Hatta öyle bir kaldırmak ki bu, çöpe atma izlemini veriyor. Kendi için değil, diğer tüm modeller için…

Yırtık Jean Kombinleri

Eteklerde Yırtılır

Bunca pantolon, bunca yırtık darbesi almışken etekler neden sade olsun ki? Bu kısımda sokak modasının ölçüsüz tavrını yenmeniz gerekiyor, en azından şık olmak için.

Yırtık Jean Kombinleri

Aman Şortlar Geri Kalmasın

Yırtığın uğramadığı yer kaldı mı ki? Yaz ayının kurtarıcısı olan şort modellerini de işin içine katın. Bir şort, bir tişört yeterliliğine ince delikler açmayı unutmayın!