Sokak Modası: Üç Renk

Kat kat giyinmek yerine en fazla iki parçadan oluşan kombinler yaz mevsimini kutlamaya başladı. Yaz mevsiminin doğasında bulunan renklerle kombinleri bulamak için artık beklemeye yapmaya gerek yok. Canlanmak, farklı tonları kullanmak ve sonucunda da harika bir stil yaratmak için neden çok. Bunca nedenin karşılığında ise sokak modası trendleri renk konusunda sıcaklarla yarışıyor. Bu yaz sokakları, plajları, caddeleri, düğünleri üç renk süslüyor; kırmızı, turuncu ve sarı.

Nötr renkleri yabana atmadan, fazla da silik olmadan ve hatta biraz da abartarak renklerin hakkını vermeye davetlisiniz! Karşınızda üç seçenek; dilerseniz iddianızı şehvetli kırmızıdan, olmadı şeker tadındaki bir harekat için turuncunun tüm tonlarından ya da tarzınızı belirginleştirmek için sarıdan ilham alabilirsiniz.

Bir Avuç Sarı

Birkaç sezondur neona karşı koyulmaz bir cazibe yüklendi; fakat yeni sezonda neon renklerde sarıya pek yer verilmiyor. Özellikle de yeni yeni olgunlaşmaya başlayan bir limonun yeşilden yeni çıkmış olan tonları stillere aranan sert bir canlılığı yansıtmaya yetiyor. Pastele de dokundurma yapan sarı tonlarının kullanılması da soft ve oldukça yumuşak bir seçimi beraberinde getiriyor. Daha çok elbise modellerinde kullanılan renk aynı zamanda da şort ve aksesuarlarla da desteklenebiliyor.

Sokak Modası sarı kombin

Portakal Tadında Kombinler

Gün batımı tadındaki turuncu stiller de yine sokak modasında öne çıkan trendlerinden. Tona ton kombinlerin yanı sıra tek bir noktada da kullanıldığında star olmaya tek aday haline dönüşüveriyor. İddiası tonunun yumuşaklığı ile hafiflemiyor, bilakis daha da kuvvetleniyor. Birçok zıt renkle uyumu da umulmayan gizli bir flörtü meydana çıkarır cinsten. Şaşırmaksa kişiye kalmış.

Sokak Modası Turuncu

Alev Alev Kırmızı

İçinde biraz turuncuyu biraz sarıyı barındıran, bazense kopkoyu haliyle tavrını net bir şekilde ifade eden tonlar… Ansızın desenli, kimi zaman ise dümdüz kırmızı bir vadi. Sezondaki yeri ise tamamen kendiliğinden gelen bir iddiayı temsil eder gibi. Doğal ve bir o kadar da samimi. Her stile dokunabilecek ve her tarzı da farklı bir yöne sürükleyecek derecede de kuvvetli. Ayakkabı detayında, takı meselesinde, bir gece makyajında dudaklarda; yanan ama yakmayan kırmızıları dört bir yanda görmeye alışmak gerekli.

sokak modası

Hayatı oluşturan birazda renklerdir. Birçok şeyin birden akıllarda anımsanmasına neden olarak gösterilebilir. Tabii sadece hatırlamak değil, akılda kalıcı olmak içinde etkisi büyüktür. Tona ton kombinler iddiası ile uzunca konuşulan bir stile kavuşmayı kolaylaştırsa da, yanlış seçimler nedeni ile tüm tarzı sıkıcı bir görünümle de noktalayabilir. Ten renk kombin hazırlığında nötr renklerden bir adım geride kaldıysanız ve canlı renkler aklınızı çeliyorsa eğer ton geçişlerini doğru yapmanız gerekir. Aksi takdir de yaz sıcağından daha da boğucu bir duruşa dikkat çekersiniz.

Sokak Modası Sokak Modası Sokak Modası Sokak Modası Sokak Modası Sokak Modası