Sokak Modası Trendleri

Sokaklara taşan ve güncel koşuşturmadan nasibine alan moda, mevsime göre şekillenmeye devam ediyor. Sokak modası yaz mevsiminin sıcakları için gardını aldı. Renkler, tarzlar stiller ve daha fazlası artık yavaş yavaş kendini göstermeye başladı. Peki sokak stilleri trendlerinde bizi neler bekliyor?

Sokak modası militer tarz

Militer Tarz Etkisi

Yeşilin hakisi yılbaşından itibaren gündeme gelmeye başlamıştı. Değişen mevsimler askeri yeşili ve kamuflajı adeta üzerimize yapıştırıyor. Pantolonlar, etekler, şortlar kamuflaj deseni ve haki yeşilleri ile bulanıyor. Tabii yaz mevsiminin rahatlığı elbise modelleri de atlanmamalı. Çok cepli, bir o kadar salaş elbiselerle sokakları donatmalı.

Sokak modası rocker tarz

Başkaldıran Stillere Merhaba

Rock’n roll tarzı da tıpkı militer gibi senenin en başından beridir yanı başımızda. Asi stilleri gün yüzüne çıkaran ve üstüne de biraz feminenliğin eklendiği iddialı seçimler yine ve yeniden stillere değiyor. Deri görünümlü eteklerin başrol oynadığı bir trend raporuna daha hoş geldiniz. Zımbaların göz alacı ve bir o kadar da abartılı tavrı ya da fermuar ayrıntısını adeta aksesuar gibi öne çıkması kesinlikle yadırganmamalı. Etek ya da şort fark etmeksizin deri görünümü bağrına basan bir kombin peşindeyseniz basic tişörtleri de yabana atmamalısınız. Tabii ki iddianın dozunu bir tık arttırmak için de şapkasız dışarı adım atmamalısınız.

sokak modası şort modelleri

Yüksek Belli Şort 

Şık ama spor, spor ama şık sendromuna yenilmemek adına şort kombinlerini düzenlerken bellerinin yüksek olmasına dikkat etmeniz artık yeterli. Mom jeans sendromundan sonra yüksek belli jeanlere artık herkes alıştı. O kadar alışıldık bir durum haline geldi ki kimse yüksek belli şortlara hortlak görmüş gibi bakmıyor; çünkü bu durum kış mevsiminin ev sahipliğini üstlenen yüksek belli pantolonlarına bir an bile olsa yapılmıştı.

sokak modası trendleri

Bütiyerler Unutulmasın

Kısa bluz modelleri (crop tops) yerini biraz daha hafifleyen büstiyerlere bırakıyor. Kısacık parçalarla hazırlanan kombinler seksi ama bir o kadar da şık tarzları ortaya çıkarıyor. Çıkarıyor çıkartmasına da önünde biraz göbek fazlalığı olanlar için araya da bir engel koymayı unutmuyor.

street style lace-up

Bağcıklı(Lace-up) Kombinler

Bağcıklı olmak artık yavaş yavaş bir akım haline gelmeye başlıyor. Lace-up ayakkabı modellerinden taşan durum, kombinlere kadar sıçrama gösterdi. Dekolteye istediğin ayarı vermek istiyorsan, bluz modellerinde ipli ayrıntıların olmasına dikkat etmelisin. Tabii mini şort modellerinde yer verilen bağcık detayına bir de dekolte eklemekten de vazgeçmeli…

sokak modası kombinler

Lacivert Beyaz Aşkı

Denim on denim ayrıcalığı mavinin lacivert rengine uzanan yolculuğunu da tetikledi. Bu tetiklenen duruma bir de beyaz eklendi ve sanki tüm boşluklar bir anda kendiliğinden dolmaya başladı. Öyle ki sanki tüm lacivert renkleri beyaz için renklenmiş gibi. Bu denli derin bir tamamlayıcı unsur kesinlikle es geçilmemeli…

Sokak Modası Trendleri Sokak Modası Trendleri Sokak Modası Trendleri Sokak Modası Trendleri Sokak Modası Trendleri Sokak Modası Trendleri