Sokak Modası: Spor Giyim

Spor Kombinler

Gündem artık sokak modası üzerinde yorumlarından çok nasıl hızlı kilo verilir, daha hızlı kilo verme yolları, en hızlı kilo vermenin sırrı gibi konularla meşgul. Şok diyetler, oldukça ağır olarak sayılan spor aktivite planları ve hayalleri. Gerçekte ise ağır geçen kışın meyvesi olarak şişen göbekler ve artan kilolar. Sürekli bir araştırmanın içerisine girenlerin, kilo verme fikirlerinin aslında sağlık açısından bile değerlendirildiğinde spora yönelmesi gerektiğinin kabullenme evresinin ertelenmesi…
Hava sıcak, gündem sıcakken biraz plan, biraz şevk ve azcık bir istekle spora başlamayı denemek bile güzel. Deneyene güzel…

Tabii ki bende gündeme uyup şu kadar yerseniz şu kadar zayıflarsınız gibi yorumlar yapmayacağım; fakat spor yaparak istediğinizi yeme özgürlüğünü sahip olmanın çok hoş bir seçim olduğunu hatırlatmak isterim. En azından spor yaptığın kadar yemek yiyebilme şansının herkesin elinde olduğu gerçeği değişmeyecektir. Gelelim sporun kendini sokak stilleri üzerindeki etkiyle hatırlatmasına. Artık gün spor ve salaş bir görünümü şık bir duruşla sergilemenin trendler arasına girdiğini gösteriyor. Üstelik tüm duruşu sadece spor yaparken tercih etmek gibi bir kalıba da sokmuyor.

 

Spor Giyim Kombinleri

Tayt Kombinleri

Kışın favori seçimlerinden olan tayt modelleri artık yaz mevsimi içinde de aynı çizgide değerlendiriliyor. Basic giyim olarak bilinen ve sadeleşmek diye adlandırılabilecek kombinler de tayt tişört ikilisini çokça görmek mümkün. Renklerle güne hareket ve neşe katmak ise oldukça motive edici.

Spor Giyim Kombinleri

Şalvar Pantolon

Birçok ismi olan şalvar pantolonlar, harem pantolonu olarak da biliniyor. Paçaları lastikli pantolon modelleri aslında görünümden ziyade konforu ile de ününe ün katmaya devam ediyor.

Spor Giyim Kombinleri

Spor Şort 

Yaz gelince kombin fikirleri gardıropların içindeki tiril tiril, mini mini şortlara kayıyor. 2015 modası salaşlığı öne doğru çıkardıkça da gözler spor şort kombinlerini arıyor. Hem şık hem spor olmak isteyenler ve çabasız şıklığı elde etmek isteyenler aynı yere buluşuyor.

Spor Giyim Kombinleri

Jogger Kapri Pantolon

Bir süre önce bu pantolon modelinin yükseldiğinden bahsetmiştim. Biraz üst satırlarda da yine değindiğim bir kategoriyi de oluşturuyor; fakat biraz daha farklısı, kısası. Uzaktan bakınca eşofman ama kombinine göre de oldukça şık olabilecek durumlara neden olan kapri jogger pantolonlar. Hele ki söz konusu spor giyimin ortaya çıkardığı konfor ise başka bir alternatifi düşünmek artık neredeyse imkansız. İmkansızdan söz açılmışken sportif bir tarzı ortaya çıkaran bu seçimi topuklu ayakkabı modelleri ile de değerlendirmek absürtlüğün dışında kalıyor.