Sokak Modası: Şifon Gömlek

Şifon Gömlek

Sıcak havaya hazır mısınız? Buram buram yakan güneşin o bunaltıcı sıcağında daha ince kıyafetler bulmak adına verilen savaş için gardınızı aldınız mı? Peki, bu zırh sizi yeterince koruyabilecek mi? İşte ardı arkası kesilmeyen sorular, stiller, trendler ve sokak modası…

Şifon Gömlek

Hafif yapısı, transparan dokusu ve tiril tiril görünümü ile sokak stillerinde İlkbahar Yaz trendleri denildiğinde şifonun ayrı bir yeri, gömlek seçimlerinin ise apayrı bir yeri var. Şifon gömlekler adeta sokağı vazgeçilmezi haline gelmeye aday. Kolay kombin seçimleri ve şık bir stilin karşılığı olacağı gerçeği hiçbir sezon değişmeyecek.

Şifon GömlekBu sezon yeni trendlerle beraber şifon gömleği işlemeler ile beraber görüyoruz. Çiçek desenin ve floral etkinin arttığı bir döneme de, çiçek motiflerinin öne çıkması şaşılacak bir detay değil tabii ki!

Şifon Gömlek

 

Şifon gömlek aslında floral etkiyi baskılarla da öne çıkarıyor. Sezonun bir diğer trendi olan düğme, sırt ayrıntısına dikkat çekiyor. Farklı seçimlerin ve tasarımların yer aldığını gözlemlemek ise olağan bir görüntüyü oluşturmuyor. Sokak modası denildiğinde artık her şey mümkün!

Şifon Gömlek

 

Sokak stilleri sezon trendlerini yaygınlaştırdıkça, puantiye desenin derinleştiği apaçık ortada. Şifon gömleklerde de en çok rastlanan puantiye desenler. Gömlek kombinlerinde Jean pantolonlara daha çok rastlansa da, etekleri unutmamak gerekiyor.

Şifon GömlekBeyaz ne kadar popülerse, siyahında ondan kalır yanının olmadığını görmemek için kör olmak gerekiyor. Şifon gömlekler de siyah şıklığın çabasız halini temsil ediyor. Transparan bir etkiyle giymek cesaret isterken, içine giyilen spor dar bluzlar için herhangi bir şart yok!

Şifon Gömlek