Sokak Modası: Shift Elbise

Basit düşünmek artık sokak modası için neredeyse bir kural. Çabasız şıklığın doğuşunun gecikmesi, uğraştıkça bozulan saçı andırıyor. İşte tam bu noktada da shift elbise modelleri yolumuzu kesiyor. Modanın aslında hiç geçmeyen bir yansıma olduğu bu kesişen yolda tekrar tekrar gözümüze sokuluyor. 60’ların ikon elbiseleri sade ve düz kesimleri ile sokağın ritmini arttırıyor. Mevsimin sıcak havasına iyi gelen bu basit elbiseler sanıldığından çok daha elegan bir sonucu ortaya çıkarıyor. Hafife almayı unutun! Uğraşmayı kesinlikle aklınızdan çıkarın. Derin bir nefes alın ve tek parça, düz kesim basit elbiseleri üzerinize geçirin. İşte şimdi hazırsınız!

Kolaya Kaçma Planı

Aklınızı boşu boşuna yormaya artık hiç gerek yok. Hele ki tarz olma konusundaki tüm çekincelerinizi boşluklardan aşağıya bırakmanız gerekiyor. Olabildiğince hızlı ve kararlı olmak günlük hayatın artık bir kuralı. Biraz beyaz, biraz sade ve bir shift elbise ile her yere hazırlık olmanın tadının çıkarın. Kolaya kaçmanın planı için buyurun bu taraftan;

shift-elbise-beyaz-

Bohemden Caymak Olmaz

Dillerden düşmeyen, stillere adeta yapışan 70’ler… Her köşe başından çıkan ayaklı zaman tünelleri… Konu 60’lara uzanınca shift elbise modellerini anmamak ne kadar olmuyorsa, etnik desenleri unutmak o kadar imkansızlaştı artık. Biraz salaş, biraz renkli olmak için bir bahane bulmaya da gerek yok üstelik.

Sokak modası bohem elbise

Çizgisel Olaylar

Sene başından beri enine boyuna bahsedilen çizgiler… Beyazın üstüne uzanan siyah ve lacivert tonları… Basit ve şık olmanın formülü artık shift elbiselerin üzerinde yazıyor. Bir spor ayakkabı ya da şık bir sandaletle tüm akan suların yönü değişiyor. Hızlı ol, basit düşün ve hemen hazırlan üçlüsü içinse desteği yeterli…

sokak modası shift elbise

Tekdüze Zariflik

Beğenilen bir tarzın karşılığı çoğu zaman umulduğundan daha kolay olabilir. Bu kolaylığın kestirme yolunu bahşeden bazen bir mini elbisedir; fakat daima siyah renktedir. Tarzınıza çekici bir ışıltının efektini vermek için umduğunuzdan çok daha kolay olan yolu izleyebilirsiniz.

Sokak modası shift elbise

Jean’lerin Gücü Adına

Zamanız bir popülerliğe sahip jeanler, konu elbiselere gelince bile net tavrını gocunmadan ortaya dökebiliyor. Ama ne dökülmek!? Bitmek tükenmek bilmeyen bir durumun karşılığı olan denim kumaş, shift elbiselerde de dile geliyor. Güne, geceye, her yere ve üstelik herkese ayrı hitap şekli ile gücüne güç katmaktan da vazgeçmiyor.

sokak modası kot elbise

Sokak modası shift elbise Sokak modası shift elbise Sokak modası shift elbise Sokak modası shift elbise

Sokak modası shift elbise Sokak modası shift elbise