Sokak Modası: Şapka Kanunu

Yaz mevsimi gökyüzündeki bulutların dağılmasını bekliyor. Havalar ısınacak ve çok sıcak olacak. Özlenen güneşli günler yakında tepemize dikilecek ve sonrası ise hep bunaltıcı. Biraz esse, biraz hava soğusa ve biraz kış gelse diye sayıklamaya başlayacağız. Hep uzaktakini özlemek insanoğlunun alışkanlıkları arasında olabilir. Yaz ve güneş denildiğinde hemen bir korunma içgüdüsü de bu alışkanlıklar kadar kaçınılmaz. Gölge bir yer aramak yerine, kendi gölgenizden yararlanma fikrine ne dersiniz?

Onca moda haftası, onca trend listeleri derken yavaş yavaş güneş bizi çağırıyor. hal böyle olunca da şapka takmadan dışarı çıkmak imkansızlaşıyor. İşte 2015 ilkbahar yaz trendlerindeki aksesuarların başını çeken şapkalar;

Disket Şapka

Genişleyen kenarları ile güneşten rahatlıkla korunabilirsiniz. Plajlarda görmeye alışkın olduğunuz disket şapkalar artık 2015 ilkbaharı ile beraber kombinlerin şık aksesuarları arasında yer alıyor; hem de uzun bir süre gitmemek adına..

sun-hat-gunes-sapkasi-1

Vizor Şapka

Şapkadan sıkılanlara pratik çözümler diye de aklınıza yer edebilir, kafanızda da yer edinebilir. Kolay kullanımı, saçları bozmaması, tüm kombinlere çok hoş bir ahenk katması da cabası… Şık ya da spor fark etmez, bu yaz vizör şapka takmadan geçmez!

visor-guneslik-sapka-1

Fötr Şapka

Fötr şapkalar ciddi anlamda alışkanlık yaratıyor. Eğer öyle olmasaydı geçen sene yazından itibaren kullanımına devam edilmezdi; hem bayanlar hem de erkekler tarafından. Bu ilkbahar ve yaz aylarında da özellikle şeritli fötr şapkalar yine baş üstünde taşınacak; hem de her an, her yerde!

fotr-fedora-sapka-1