Sokak Modası: Şal Üstü Kemer Bağlama

İlkbahar ile beraber rengarenk stiller farklı aksesuarlarla canlanıyor. Sokak modası trendleri incelendiğinde baskın bir şal üstü kemer bağlama stili dikkat çekiyor. Elbise modelleri, jean pantolon kombinleri, spor ya da şık fark etmeyen tarzlar desenli şallarla hareketleniyor.

Sokak Modası: Şal üstüne kemer

Siyah, sade ve tek renk kombinler için püsküllü şalların kemerle buluşması, bambaşka bir stile yol açıyor. Spor desen spor değil, klasik desen hiç değil!

Sokak Modası: Şal üstüne kemerDesen üstü desen giyinmek artık trendler arasında adından bolca söz ettiriyor. Harekete hareket katmak ise yine şal ve kemer kombinlerine kalıyor. Renkleri birbirine yakın ama desenleri bambaşka iki farklı parçayı bütünleştirmek ince kemerlerin adeta bir görevi artık…

Sokak Modası: Şal üstüne kemer

Tamam İlkbahar geldi! Evet üstelik yaz mevsimine çok yaklaştık; fakat havalar umduğumuz gibi değil, soğuk! Üşümemek adına sezonun başından beri battaniye şallar sokak stillerini süsleyen, bizleri de soğukta koruyan bir niteliğe sahipti. İlkbahar psikolojisi midir yaz özlemi mi bilinmez ama herkes Nisan dedi mi bir kaban çıkarma arzusu yaşıyor. Ceketler atılınca hasta olmaya da mevsim değişikliği deniyor bir de. Ceketleri, kabanları atın ama üzerinize bir battaniye şal almayı unutmayın. Üstelik tam ortasından kemer iliştirildiği zaman tahminlerin üzerine bir şıklığa da davetiye çıkarıyor.

Sokak Modası: Şal üstüne kemer

Atalarımız ne demiş; “Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır!” Her günün soğuk havasına iliştirilen bu söz, kabanları daha sıkı sıkı üzerimize aldığımızda rutin bir şekilde tekrarlanıyor. Yani her gün zikredilmese de, her sene muhakkak bir kez söylendiği varsayım değil gerçek!

Sokak Modası: Şal üstüne kemer

Sıkı Giyinmeyi ve Kemerlerinizi Bağlamayı Unutmayın!

Soğuklar sürerken biraz değişikliğe herkesin ihtiyacı var. Mevsim sürekli aynı hava koşullarında gittiğinde dolabın içinde bulunan kıyafetler herkesi sıkar. Hep aynı ve klişe bir durummuş gibi gelir bir sonraki gün ve ondan sonraki. Kıyafetlerinizden siz de sıkıldıysanız ve bir türlü farklı olanı bulamıyorsanız eğer üşümek pahasına tişörtlere geçiş yapmaya gerek yok. Uzun şal modellerini kış soğuğundan korunmak için boynunuza üst üste sarmalamak yerine, boynunuzdan aşağıya bırakın. Bu bırakma doğal olarak vücut kıvrımlarının ortadan kaybolmasına neden olacaktır. İşte tam da bunu önlemek içinde kemerlerinizi sıkı sıkıya bağlayın.

Sokak Modası: Şal üstüne kemer Sokak Modası: Şal üstüne kemer