Sokak Modası: Püsküllü Sandaletler

Bohem akımın başımıza açtığı ama ne de iyi yaptığı püsküller, her taraftan dökülmeye devam ediyor. Önce deri ceketlerin salkımları ile başlayan yolculuk, çantalardan fışkırmaya devam etmişti. Bu hareketli görünüme tabii ki de ayakkabılar sessiz kalmayacak kadar cesaretini mevsimlerden yaz olunca belli etti. Püsküllü sandalet hikayesi de artık yavaş yavaş sokak stillerinin coşkusunu arttırmaya başlıyor. Sağa sola sallanan püsküller ayaklara dolanıyor!

Püsküllü sandalet

Ayak bileğinin biraz üzerinde biten modeller, sezonun favorisi olan gladyatör sandaletlere adeta bir misilleme yapıyor gibi. Başlı başına düzenlenen kombinlerin yıldızı olan püskülle sarınmış sandaletler, sokak modası içerisinde iddiasıyla da dillerden dilere dolaşıyor. Hatta bu dolaşma kişiden kişiye bulaşmaya kadar da cüret edebilecek düzeylere varıyor.

Püsküllü sandalet

Püskülün Erişemediği Ayak Yalınlaşır!

Sezon trendlerinde yer alan bohemin özgür ve sadeliği biraz lükse boğuluyor. Durum biraz lüks seviyelere ulaştığında da abartıdan uzak kalmak neredeyse imkansızlaşıyor. Saçlar doğal halinde, makyaj yok gibi, kombinler çabasız şıklıkla ödüllendirilirken ayakları biraz şımartmak kime fazla gelebilir ki?

Püsküllü sandalet

Saçaklara Dolanmak

Niyeti tamamen süslenmek olan püsküller bazen salkım saçak bir halde olurken, bazen de muntazam bir şekilde parmaklara doğru dökülüyor. Kimi zaman bu dökülme topuk kısmından da başlıyor. Özellikle bilekten başlayıp topuktan yere ulaşıyormuş gibi yapanlar yürürken eğlenceli görüntülere neden olabilir.

Püsküllü Sandalet

Süetten Bir Vadi

Daha çok Kış aylarında kullanılan süet artık Yaz mevsiminin bir parçası. Aslında yapısına da yakışır bir seçim olan yazlık seçimler bir de üzerine püsküller eklenince oldukça renkli ve neşeli bir görüntüye sahip oluyor.

Püsküllü Sandalet

Daha Parlak Daha Keskin

Ayaklardan sallanan, hareket ettikçe bir oraya bir şuraya sallanan püsküller yok sadece. Özellikle topuksuz ve düz taban sandaletler de püskül gibi görünen ama tırtıklı bir sonucu meydana getiren görüntülere yol açıyor. Metalik kavramın ayaklara serildiği, iddianın ise çoğaldığı kombinlere niyet, kime kısmet?

Püsküllü Sandaletler Püsküllü Sandaletler Püsküllü Sandaletler

Follow my blog with Bloglovin