Sokak Modası: Oversized Kaban

Sanki üzerinize bir beden büyük gelmiş, ahbabınızdan ödünç almış gibi emanet duran kabanlar, kış mevsiminde sokak modası trendleri ile karşımızda. Hatta karşımızdan üzerimize, üzerimizden de düşecek gibi duruyor. Ama sadece “gibi” duruyor; çünkü üstümüzden hiç çıkacağa benzemiyor. Uzun, geniş, kimine göre kaba, kimisine göre ise heybetli duran oversized kaban modelleri bu senenin modası olup çıkıyor. Bazen tüylü, bazen zımbalarla seksi, oldukça da bornoz vari. Her daim sarıp sarmalayan, sıcacık tutan seçenekleri ile de bol alternatifli. Peki, neyi nasıl giymeli?

Oversized Kaban Modelleri

2015 artık bitiyor ve 2016 yılına günler kaldı. 2015 kendini 2016 yılına bırakırken birçok kaban, ceket, pardesü, palto ya da ne derseniz işte farklı dış giyim modellerini ortaya savuruyor. 2015 yılı 2016 trendleri kaban modelleri meselesini oldukça geniş işliyor. Omuzlardan dökümlü, bol kabanlar bazen bel altına, bazen ise ayak bileklerine kadar konuyu uzatıyor. Bu senenin modası kaban konusuna bol alternatifli seçenekler sunuyor.

Oversized kaban

Pastel Boya

Şeker pembesi etkisi oversized kabanlara da bulaşıyor. Gündelik kombinler şık bir elbise modelinin üzerine pembenin tozunu attığı zaman, sevimli bir duruşunda dozunu otomatik olarak arttırıyor. Pembe kaban kombinleri nötr renklerle daha rahat düzenlenebiliyor. Gri cepte, siyah ise her yerde kullanılabiliyor. Üstelik simsiyah bir kombin pembenin büyüsünü arttırıyor.

Oversized Kaban

Banyodan Fırladı

Sıkı sıkı bağlanmış bir kuşak, omuzlardan aşağıya sarkan bir yaka ve oversized kabanların bornozu anımsatan halleri. Gündelik kombinler için gayet yerinde salaş bir tercih iken, şık seçimler için sadelik olarak adlandırılıyor. Kombin önerileri meselesi ise tamamen sıkıca bağlanmış kuşak ve içerisindeki muammaya odaklandırıyor insanı. Muamma kelimesini önemsiz ile de değiştirip cümleyi yeni baştan okuyabilirsiniz. Tabii tüm gün kabanla dolaşmayı göze alıyorsanız.

Oversized Kaban

Hat Çek

Oversized kesim dökülen yapısı ile tüm vücut hattını siler. Hatta bu silmenin öyle ürkütücü bir yanı vardır ki, vücudun tüm kıvrımlarınu birden bire yok eder. Kimi zaman bu durum hoş bir giz olarak gözüksede, bazı zamanlarda olumsuz bir etkiyi üzerimize salar. Tüm bu olumsuzlardan uzaklaşmak için sezonun favori aksesuarı olan kemerleri piyasaya çıkarabilir ve belinize zarif bir hat çekebilirsiniz.

Oversized Kaban

Peluş Kaban

Yeni sezon trendleri konusu açıldığında her defasında bir tutam tüyden bahsediyorum; fakat bu sefer geniş bir tüy yumağına odaklanmanızı istiyorum. Olduğunuzdan geniş ve heybetli bir duruş sergileyeceğiniz peluş kabanlara yönelin. Bu yönelmeyi 70’ler kombini ile değerlendirebilir ve bohemi yine lüks yerinden vurabilirsiniz. Malzemeler; bir adet ispanyol paça pantolon, bir adet peluş kaban.

Oversized Kaban

Puf Kapsül

Geçtiğimiz sezona damga vuran puf mont modelleri yine sinsice atağa geçiyor. Üstelik yine uzun, yine geniş ve bence yine çok berbat halleri ile. Hemen ürkmeyin, görmezden gelmek bizim elimizde!