Sokak Modası: Metalik Bot

2017 kış modası soğuk havanın karanlık yüzünü metalik bot modelleri ile aydınlatıyor. Tüm sıkıcı bot ve çizmeleri aklınızdan silin. Kış, eğlenceli ve dinamik tarzı ayağımıza getiriyor! Parlak bir ayakkabı ile sokak modasını aydınlatmaya hazır mısınız?

Metalik Bot Kombinleri

Metalik Bot Modelleri

Gümüş, altın, bronz ve parıldayan her ne renk tonu varsa artık ayaklarımızda! Üstelik birkaç sezon önce bu tarz bir ayakkabıya hayretler içerisinde bakabilirdik. Şimdilerde ise tüm sade, sıkıcı, bayağı, sıradan botları raflara kaldırmalı, adeta sandıklara saklamalı. Hafif sivri burunlu, yarım, mutlaka ışıltı taşıyan botları ise ayaklara geçirmenin tam zamanı. İlk gördüğünüz zaman alüminyum folyo görmüşe dönebilir, hayatta giymeyeceğinizi söyleyebilirsiniz. Ya da tam tersi hemen ayağınıza geçirme isteği de uyandırabilir. Hangisi olursa olsun öyle hemen ön yargılı olmayın. En basit kombinleri bile baştan aşağıya değil, aşağıdan yukarıya değiştiren bu bot modellerine alışmaya bakın.

Sportif Şıklık 

Kış, soğuk, ayaz, serin, yağmur ve üstelik çamur derken aslında hava koşulları bizi zorluyor. Bu zorlanma tabii ki de kombinleri sıkıştırıyor. Kat kat giyinerek boğuluyoruz.  Bu duruma biraz dur, gündelik stilimize az şıklık, biraz da sportif bir havayı estirmek için ise tabii ki metalik ayakkabı modelleri arasından seçim yapabiliriz. Klasik bir gri kaban, içerisine ise ince ve bizi boğmayan bir tişörtle mesela..

Metalik Bot Kombinleri

Kısa Paça Vurgusu

2016 2017 Sonbahar / Kış modası aslında metalik ayakkabıları vurgularken pantolon paçalarındaki kısalığı da ön plana çıkarıyor. Henüz soğuk hava kendini tam anlamıyla hissettirmeden kısa paçalı pantolonları metalik ayakkabılarla mutlaka denemelisiniz. Tabii bacak boyu mevzusunu göz ardı etmeden!

Metalik Bot Kombinleri

Renklere Dikkat

Bu sezon öyle çok uyum ön planda değil evet. Kontrast renkler sokak modasında. Ama bu uyumsuzlukta bile aslında bir uyum var. Yani çok göze batmayan, gözü yormayan uyumsuzluk aslında öne çıkıyor. Her şeyi her şeyle kombinleyebiliriz evet ama bu her şey de tek dikkat çekici ayrıntı olmasına da özen göstermeliyiz. Eğer üzerinize leopar desenli bir kaban tercih ediyorsanız bunu gümüş ve parlak bir metalik ayakkabı ile değerlendirmek yerine yakın tonları tercih etmelisiniz.

Metalik Bot Kombinleri

Kimler Nasıl Giysin?

Ayakkabı tüm kombinin noktası aslında. Yanlış tarz bir ayakkabı tüm kombinin ve duruşumuzu etkiliyor. Minyon biriyseniz yarım çizmelerden korkun ama sivri burunlu yarım çizmeleri sevin ve rahatlıkla giyin. Bacaklarınız kalınsa bu denli dikkat çekici bir ayakkabıyı tercih etmeyin. Tercih edeni görürseniz bunu ona uygun bir dille mutlaka anlatın. Uzun, ince bacaklarınız var ise mutlaka bu yıl bu tarz bir ayakkabıyı değerlendirin. 

Metalik Bot Kombinleri

Metalik Bot Kombinleri

Metalik Bot Kombinleri