Sokak Modası: Kimono Kombinleri

Sokakta kısa, plajda uzun, kemerle elbise, kuşakla etnik bir hava derken her yanı ayrı bir tarzla kuşatan kimono kombinleri, Yaz aylarını kasıp kavuran havasıyla yine baş tacı ediliyor. Festivale, akşam yemeğine, alışverişe, gezmeye ve tozmaya giderken kimonosuz çıkmak artık neredeyse imkansız. Şortla, kot pantolonla, etekle, elbiseyle yani kısacası her şeyle ayrı bir ahengi temsil eden kimonolar, sokak stillerinde adeta uyumu ifade ediyor.

Kimono Kombinleri

Tarihçesine inildiğinde kiru ve mono yani Türkçe karşılığı giyilen eşya olan kimono, iki sezondur sokakların trendi olarak hafızalara kazındı. Her şeyle ayrı bir uyumu yakalayan kimono modelleri, herkese de farklı uzunlukları ile yakışıyor. Hatta son günlerde neredeyse güneş gözlüğü, şapka, çanta gibi vazgeçilmez aksesuarların yanına eklenecek dozda da tercih edilir duruma geldi. Peki siz hangi kimono modelini tercih edersiniz?

Sokak Modası: Kimono Kombinleri

Çiçek Pasajı

Çiçek desenin malum 2015 senesinde yerini oldukça ayrı. Tarzlara çiçek açtıran, farklı ve capcanlı stillerin ortaya çıkmasını sağlayan bu desen, dünyaca kullanılıyor. Sade bir kombin üzerine de çiçekli kimono modelleri tamamlayıcı oluyor.

Sokak Modası: Kimono Kombinleri

Etnik Dokunuş

Desenlerin yoğun bir şekilde gün yüzüne çıktığı bir dönemdeyiz. Çiçekler bir tarafta aça dursun, etnik bir havayı temsil etmek de sokak modasının vazgeçilmez baskıları arasında yer alıyor. Birkaç farklı rengin bütünü oluşturan ve boheme davetiye çıkaran stilleri meydana çıkarıyor.

Sokak Modası: Kimono Kombinleri

Dantel Kimono

Dantel bu sene hiçbir şeyden geri kalmadığını kimonolar da bir kez daha kanıtlıyor.  En çok beyaz rengin tercih edildiği dantelli kimonolar şık stilleri çabasız bir şekilde karşılamayı vaat ediyor.

Sokak Modası: Kimono Kombinleri

Uzayan Şıklık

Kısa kimonolara nazaran bu senenin yükselen trendleri arasında uzun kimonolar var. Gerek püskülleri ile gerekse de tümüyle ayak bileklerine kadar erişen bir boyuttan bahsediyorum. Ayakkabı veya tercih edilen terliklere dikkat çeken bir uzunluk…

Sokak Modası: Kimono Kombinleri

Püskülden Vazgeçilmiyor

Salkım saçak yine 2015 modasını anlatan tanımlardan. Hal böyle olunca da kimonolarda bu durumdan nasibini alıyor. Uçları, kol altları cowgirl tanımını destekliyor.

Sokak Modası: Kimono Kombinleri

Sade ve Şık

Gösterişin bir adım geri kaldığı, soft ve sade bir tarz her zaman için olmasa da şıklık kavramı içerisinde anılır. İşte böylece desensiz, abartıdan bir haber, kendi halinde ama iyi ki de öyle dedirtecek modelleri de mevcut kimono modellerinin. Alıcısı da çok…

Sokak Modası: Kimono Kombinleri

Sonabahara Selam Çak

Sadece yaz mevsimine özgü değil kimono! Hatta kış mevsimi için kaban vari modelleri de tasarlanmıyor değil; fakat mevzu bu değil. Artık Sonbahar öyle sanıldığı gibi sert ve soğuk geçmiyor ve ince ceketler stillerin vazgeçilmezi oluyor. İnce ceket deyince işin içine kimono modelleri de giriyor. Zaman çabuk geçiyor, bu yüzden Sonbaharı da yavaş yavaş anmak gerekiyor.