Sokak Modası: Jogging Pantolon

Kış modası sportif şıklığa buyur ediyor. Eşofmandan bozma pantolon modelleri sokak modasında sportif bir egemenlik ilan ediyor. 

Gündelik kombinlerde rahat parçalar artık zirvede. Eşofman altı misali pantolonları her yerde giymek artık serbest. Kim demiş ofis kombinleri için her an klasik olmak ideal diye. Şık olmak için sportif tavırdan ödün vermekten bahsetmek mesela an itibari ile oldukça anlamsız. Yıl 2017, trend ise çabasız şıklığın kapsamındaki sportif parçalar.

Jogging Pantolon | Modaviki

Jogging Pantolon Neyin Nesi?

Gündelik koşuşturmalara en uygun olanı her zaman daha rahat kıyafetlerdir. Rahatlık aslında tempolu bir hayatın lüksü tarafında kalıyor. Sivri topuklar, rugan ayakkabılar, siyah pantolonlarla şık bir stilin garantici yanından çok, kombini sıkıcı bir ifadeye sürükleyebilir. Her gün giydiğin kalem etek mesela seni tüm gün sıkıştırıp rahatsız edebilir. Sivri topukların sallanan tarafından bahsetmek istemiyorum bile. Takvim 2017 sayılarını gösteriyor ve saate baktığın zaman kaç olursa olsun, mesain kaçta başlayıp kaçta biterse bitsin artık rahat, sportif parçaları her yerde tercih etmenin serbestliği bu yandan çizgili jogging pantolonlardan geçiyor. Yanları çizgili, klasik ama aslında sportif. Spor ama aslında bir ayakkabı farkı ile her an her yere hazırlıklı. Peki artık sen bu trende hazır mısın?

Yan Çizgili Pantolon Kombinleri

Eşofman altından bozulmuş tabiri ile jogging pantolon denildiğinde aklına sadece beli lastikli bir görünüm geldiyse bunu hemen aklından çıkarmalısın. Normal klasik bir pantolonu düşün ve sadece yanlarına çizgi ekle. İşte bu çizgiler tüm sportifliğin aslında sadece yanını değil altını da çizerken, kumaş ayrıntısı ve kalıbı sayesinde sıvılaşıp her kombine ayak uydurarak şekilden şekle giriyor. Topuklu ayakkabı meselesi  alışılmışın dışında kaldığından ilk başta garip gelse de aslında ofis stilimize sağladığı rahatlık söz konusu olduğundan denemeye değer gözüküyor.

Jogging Pantolon | Modaviki

Kilidi aslında sadece ayakkabılar açmıyor. Kombine gömlek eklendiği zamanda ayakkabı modelinin topuklu olma zorunluluğu ortadan kalkıyor.

Pantolonun yanında bulunan vurgulu çizgiler bacak boyunu uzatırken, daha zarif ve zayıf bir vücut hattı da kendiliğinden geliyor. En azından üzerimizden çıkarana kadar…

Kışın soğuk havası kombinlerde içimizden çok dış giyime dikkat çektiği için tıpkı topuklu ayakkabı zorunluluğunu gömlekle üzerimizden attığımız gibi, kaşe kabanlarla da gömlek şartından kurtulabiliriz.

Jogging Pantolon | Modaviki

Jogging Pantolon | Modaviki
Jogging Pantolon | Modaviki

Jogging Pantolon | Modaviki