Sokak Modası: İspanyol Kol

Sokak modasında ispanyol paça kol uzatıyor. Artık  ispanyol kollu elbiseler, gösterişli bluzlar sonbaharın uzun kolunu bir nebze daha genişletiyor!

Sokak Modası: İspanyol Kol | Modaviki

Yeni Sezon Sokak Modası

Geçmişin izlerini her sezon olduğu gibi üzerinde taşıyan moda trendleri yine nostaljik bir görünümle bu sefer kolları geniş tutuyor. Uzayan kollar ispanyol kesimle gösterişli ve şık stilleri ortaya çıkarıyor. Özellikle elbise modellerinde göz aşinalığı yaratacak durum, şimdiden sonbaharın rüzgarını üzerimize doğru salıyor. Açık söylemek gerekirse ilk bu detayı gördüğümde gülmüştüm. Acele etmeden ve ön yargılı olmadan incelediğim de ise konu beni de içine çekti. Şimdiden kendime ispanyol kol detaylı elbiseler, gömlekler bakmaya başladım bile. İzmir’in sıcağı tüm uzun kollu kıyafetlere beslediğim özlemi ve hevesi kırıyor şimdilik. Ama sadece şimdilik.

İspanyol Kollu Elbise

Yarım, uzun veya kısa fark etmeden kol uçlarına doğru genişleyen çan kol veya genellikle ispanyol kol olarak adlandırdığımız durum hemen hemen tüm elbiseleri kapsıyor artık. Hava sonbahara doğru dönerken tüm sade elbiseler bu döngüde kol detayı ile gösterişini bir tık arttırıyor.

Sokak Modası: İspanyol Kol | Modaviki

Kombin Önerisi

Uzun ve kol ayrıntısı ile bohem tarza vurgu yapan elbise modellerini bilekten botlar veya bilekten bağlamalı sandaletlerle tercih edebilir. İspanyol kol kesimli elbiselerinin kombininde küçük çantalar her zaman önceliğimiz olmalı.

Sokak Modası: İspanyol Kol | Modaviki

İllede Gömlek

Uzun kollu giyinmeye başladığımız ilk günler hep elimiz gömleklere gider. Mevzu trend olunca ve mikrofonu eline sokak modası alınca gömleklerde ispanyol koldan nasibini alıyor. İspanyol kollu gömlek modelleri her an şık ama biraz da sade olmak için en iyi şıkkı oluşturuyor. Özellikle kot pantolon kombinleri, şortlarla oluşturulan kombinasyonlarda hep bahsettiğim çabasız şık stili vurguluyor.

Sokak Modası: İspanyol Kol | Modaviki

Kombin Önerisi

Gömlek modeli olarak illaki ispanyol kol tercih edecekseniz daha sade parçaları bir araya getirmelisiniz. Örneğin bit kot pantolon sizi tüm gün her yere hazırlıklı kılabilir. Özellikle sivri burunlu ayakkabılara öncelik tanıdığınız gibi fazla aksesuardan da kaçınmalısınız.

Sokak Modası: İspanyol Kol | Modaviki

İspanyol Kollu Bluz

Açık omuzlar yeni sezonla beraber bir ayrıntıya daha kavuşuyor. Genişleyen kol kesimleri tüm düşük omuzlu bluzları da kapsıyor. Sportif şık kombinler de bu sezon kendini bu şekilde ele veriyor.

Sokak Modası: İspanyol Kol | ModavikiKombin Önerisi

Bu kısım aslında gömleklerle tamamen aynı. Bir tek kot yerine şortları, sigaret pantolon modellerini veya klasik kesimli pantolonları tercih edebilirsiniz. Aman dikkat! Hem kol kısmında hem de paça kısmında ispanyol kesim trend zehirlenmesi yaşamanıza neden olabilir.

Sokak Modası: İspanyol Kol | Modaviki

Sokak Modası: İspanyol Kol | Modaviki

İspanyol kol detayını siz denediniz mi?