Sokak Modası: Çizgili Kıyafetler

İki renk arasındaki ince çizgi artık biraz daha genişleyerek bizi renk blogları ile yüzleştiriyor. Geçtiğimiz sezon her kombine sızan çizgili baskı bu sezon renk karmaşası ile renk seviyesini fazlaca arttırıyor.

Mevsim renkleri renklere karıştırarak geldi. Üstelik bu sefer bahar kombinleri tüm renklerin altını üstünü çiziyor trend mevzusu sayesinde. İlkbahar ve Yaz sezonu sokak modası çizgili görünümle geçtiğimiz sezondan alıntı yaparken, üstüne renklerin canlı tonlarını ekliyor. 2016 İlkbahar Yaz trendleri için çizgiyi kreasyonuna adapte etmiş ünlü markalar, sokakların bu sezon renkli bloklarla süsleneceğini fısıldıyor. Fısıltı gün geçtikçe sesini arttırıyor. Kombinler renklerin canlı tonları ile ışıldamaya hazırlıyor kendini.

Gucci 2016 İlkbahar Yaz

Gucci 2016 İlkbahar / Yaz

Capcanlı renkler sıralaması artık üzerimizde. Gucci yeni sezonda çizgileri renk blokları ile öne çıkarıyor.

Tommy Hilfiger 2016 İlkbahar Yaz

Tommy Hilfiger Yeni Sezon

Çizgiyi ön plana çıkaran bir diğer marka da Tommy Hilfiger. Sade ama iddialı görünümün sihrini bahardan yaz mevsimine doğru genişleten marka, salaş ve şıklığın bir arada değerlendirmek isteyenlere hitap ediyor.

Dolce Gabbana 2016 İlkbahar Yaz

Dolce Gabbana 2016 İlkbahar Yaz

Çizginin başka boyutuna el atan Dolce Gabbana, mix and match yani deseni desenle karıştırmaya da gönderme yapmayı ihmal etmiyor. Gündüzden geceye stil arayışı da kendi kendine şekilleniyor.

Çizgili Kıyafetler

Sade Çizgiler

Herkesin dolabının içerisinde bulunan çizgili desen bahar modası ile biraz daha renge kavuşuyor. Deseni biraz sakinlikle dengeleyerek sokak stilinizi şık bir hale getirebilirsiniz.

Çizgili Kıyafetler

Çizgili Elbise

Henüz havalar bunaltıcı bir sıcağı üzerimize salmadan uzun kollu elbiseler değerlendirilmeli. Özellikle ince triko kumaşın ideal olduğu mevsim bahar, midi elbiseleri de ön plana çıkarıyor. İnce ve renkli çizgili desenler ise göz alıcı tarafta yerini alıyor.

Çizgili Kıyafetler

Her Mevsime Gömlek

Dört mevsim vazgeçemediğimiz gömlek modelleri de bu sezonun trendi olan çizgiden nasibini alıyor. Üst kısmı iri olanların dikey, üste bedene dikkat çekmek isteyenlerin ise yatay çizgiyi tercih etmesi gerekiyor.

Çizgili Kıyafetler

Çizgili Etek 

Anvelop kesimlerin ön plana çıktığı bahar ve yaz modasında 2016 yılı bir de üstüne çizgileri ekliyor. Mini ve midi boyun popüler olacağı yeni sezonda çizgili baskılarda favoriler arasında.

Çizgili Kıyafetler

Her Yan Çizgili

Sezon ılık hava olunca ceketsiz dışarı çıkmak pek mümkün değil. Konu da çizgili desenden açılmışsa takım kıyafetler bir yerden mutlaka insanın aklına düşüyor. Özellikle ofis kombinleri için ideal olan etek ceket takımlar ayakkabı seçimleri ile feminen duruşun altını çizmeden de geçmiyor.

Çizgili Kıyafetler

Altı Üstü Bir Çizgi

Dikey çizgi bacak boyunu ve gövde boyunu uzatırken, yatay çizgi enine doğru genişleyen görünümünü hediye eder. Desen deyip geçmemek ve vücut yapısına göre farklı tercihler yapmak gerekiyor. Basen probleminden yakınanlar çizgili desenli pantolonlar tercih ederken dikine olmasına özen göstermesi, üst bedeni kilolu kişilerin ise yatay çizgili tişört ve bluzlardan kesinlikle uzak durması gerekiyor.

Çizgili Kıyafetler Çizgili Kıyafetler Çizgili Kıyafetler Çizgili Kıyafetler Çizgili Kıyafetler