Sokak Modası: Çiçek Desen

İrili ufaklı çiçekler; pembeden kırmızıya, kırmızıdan pudraya ve hatta sararan, maviye çalan floral desenler. İlkbahar mevsimi ile beraber açan ve solmak bilmeyen birbirinden farklı çiçek desen kalabalığı, kendini yazın kavurucu sıcaklarına bırakmak üzere. Ceketler, pantolonlar, etek modelleri, elbiseler, gömlekler işte aklınıza ne gelirse, ne takılırsa muhakkak üzerine bir çiçek iliştirmek gerektiği hissi veren trend. Sokak modası araştırmasının sonucunda herkesin üstüne konan çiçekler.

Çiçek her zaman için sevgiyi, güzelliği, barışı, iyileşmeyi hatırlatan bir simgedir. Sevince, güzelleşince, barışınca, iyileşince hep bir çiçek gelir bir taraflardan. Bir kutluma, bir affedilme çabası, aşkın narası ya da sebepsiz gülümseme nedeni olarak da gösterilebilir. Kimi çok sever, kimi çok arar, kimi de arada bir yerlerde çiçeklere karşı uzaktan bir sempati besler; fakat sevmeyeni de yoktur. Bir kere mutluluktur, değerdir bazen ve bazen de hatırlamadır karşılığı. Kimi zaman ise hiçbir neden yokken ansızın bir küçük tebessümü alır devleştirir ve kocaman bir mutlulukla bütünleştirir. Bunca olayı göğüsleyen çiçekler yine birçok farklı sebeple bu kez stilleri ele geçiriyor. Tarz bakımından incelersek eğer aslında mutluluk kadar derin ve önemli bir görünümle de buluşmayı vaat ediyor; zarafet. Naif bir görünüm bazen çiçek desenin yoğunluğu ile samimi ve sevimli bir stille de noktalanmıyor değil.

Baharlık Ceketler Çiçekle Kucaklaşıyor

Mevsim sıcaklığı hafif esintilere maruz kaldığı sürece tabii ki de kolları açıkta bırakmak biraz erteleniyor. Bu nedenle de ceket modelleri hep bir taraftan üzerimize yapışıyor. Gerek kış mevsimini arkada bırakmak, gerekse de baharı kutlamak adına renkli seçimleri daha çok ön plana çıkartıyor insan. Karanlık ve gri günlere inat artık güneşin sıcaklığı artmışken biraz tonlara bulunmak, çiçeklerle kucaklaşmak gerekiyor.

Sokak Modası

Fular Etkisi

Ceket kadar artık fular modelleri de İlkbahardan Yaz aylarına geçişte olmazsa olmazlardan. Boynu koruması değil tabii ki de tek sebep. Fular modelleri artık sezonun trend aksesuarları arasında da aynı zamanda. Bir de üzerine çiçekler açtı mı, takmadan olmaz!

Çiçek Desenli Pantolonlar

Artık alıştık aslında çiçek desenli pantolon modellerine. İlk bakışta karmaşık gibi gelen o desenin altında yatan gerçek çiçek deseni olduğu anlaşıldığında şık bir tarzın ortaya çıkması artık şaşkın vermiyor. Üzerine basic giyim seçeneklerinden olan tişörtler bile tercih edildiğinde bu şıklık bir türlü bozulmuyor.

Sokak Modası

Gömleklere Bir Dal Çiçek

Yeni sezonda gömlek modelleri denildiğinde en çok karşılaşılan şifonlar ve dökümlü görünümleri. Tabii klasik alışılagelmiş kumaşların boyfriend gömlek trendi ile oversized formlara da dikkat çekmesi atlanmamalı. Kesim, kumaş ne olursa olsun bu kategoride de çiçekler gözlerden kaçmayacak bir zarifliği de öne çıkarmıyor değil.

Sokak Modası

Elbiselerde Çiçeklere Sarıldı

Yaz mevsimi denildi mi elbisesiz bir gün bile geçirmek neredeyse imkansız haline dönüşüyor, tabii ki biliyorum imkansız diye bir şey yoktur. Yine de o sıcak günlerin kavuran yüksek ateşi için her güne özel bir elbise getirilse önümüze kimse hayır demez diye düşünüyorum. Üstüne üslük tiril tiril elbiseler üzerine konan çiçek desenleri bunu daha da cazip bir hale getiriyor.

Sokak Modası

Tabii hepsinin yanı sıra etek ve şort modellerini de unutmamak gerekiyor…

Sokak Modası