Sokak Modası: Asimetrik

Bir yanımız uzun, bir yan hep kısa. Kış günü bir taraftan kıyafetleri uzatırken, bir diğer yandan da kısaltmadan edemiyoruz. Asimetrik bir görünüm tüm kıyafetleri ele geçirmeden hemen önce hızlı ilerliyor. Bu kez adımlar telaşlı, kışı ucundan yakalayan asimetrik kesim bahar için biraz daha kararlı!
Her sezon mutlaka kıyafetlere dokunmadan geçmeyen asimetrik durumlar, dört bir yana yayılmak için artık havanın ısınmasını beklemeyecek kadar sabırsız. Tek omuz detaylar bir omuzu açıkta bırakan dökümlü kazaklarla kendini gösterirken, bir kolu hiç olmayan ilginç tasarımlarda gözlerimizi henüz büyülemeden biraz büyütüyor. Önden kısa başlayıp, arkası uzayan kazaklara karşı açığa çıkan aşinalık, tek kolu olmayan uzun kazaklar karşısında söylenecek kelimeleri de çoğaltıyor. Tabii ki gün geçtikçe büyüyen, yayılan ve adımları sokak modası ile boyayan asimetrik kesim sadece kol, omuz detayı ile kalır mı hiç? Kesilen bir jean pantolonun paçasından tutan detaylar dikkatleri aşağıya çekiyor, bir yanı uzun tuniklerle yarım göbek dekoltesi vermeyi de ihmal etmiyor. Kış trendleri soğuk havayı kimi zaman paçadan, kimi zamanda göbekten alıyor içeri. Omuz ve kol detayları göbek ve omuzdan geri kalır mı ki?

Sokak Modası

Asimetrik Kazak

İlk bakışta gözleri büyüten, alışılmadık gibi gelen ama aslında unutulmuş tek kol gözde büyütülecek kadar da abartılı değil aslında. Günlük kombinlere salaş, biraz alışılmışın ötesinde farklı ve şık bir duruş katmak için tercih edilebilir. Tabii ki kapalı alanları kapsayan bir tavsiyedir.

sokak modası

Kesik Paça

Yırtık, pırtık, pörsümüş, yamalı jean görünümleri kış ile beraber kesik paçalara da kavuştu. Sokak modasının asimetrik tarafına gönderme yapmak için sizde yamuk bir şekilde paçalarınızı kesebilirsiniz. Hatta bol, yarım ispanyol paçalı jean pantolonlarda arka kısmı uzun bırakarak topuk boyunu gizlemeye yarayan bir durumu ortaya çıkarabilirsiniz. Test edildi, onaylandı!

sokak modası

Çok Katlı Asimetrik

Pantolon üstü elbise, gecelik içine bluz-gömlek kombinlerinden sonra tek omuz elbiseyi jile misali değerlendirmek ve tona ton bir kombin oluşturma fikri çokta ilginç gelmese gerek. Özgün bir kombin oluşturmak, farklı olmak isteyenlere monotonluktan kurtulacak bir örnek. Bakınız, hoş olmayacaksa değerlendirmeyiniz!

sokak modası

Şık Kombin Hikayesi

Salaş, dağınık, özverisiz ama cool stiller kış mevsiminin popüler tercihleri arasında. Tabii ki şıklık hiçbir zaman unutulmayarak. Asimetrik bluzlarla şık bir kombin yaratmak da oldukça kolay. Üstelik doğru parçalarla daha uzun gözükmek de pekala mümkün! Sivri burun ayakkabı, yüksek bel kesimli pantolon, kısalan bir vurgu ve uzayan yumuşak bir geçiş…

sokak modası

Tek Omuz

İki sezondur omuzlar açıktaydı. Şimdi yeni sezonla beraber bir tanesini kapatmanız yeterli. Salaş ve daima cool bir stil arayışındaysanız bir omzunuz düşük dolaşmaya alışmalısınız…

sokak modası

sokak modası

sokak modası

 

sokak modası