Sokak Modası: Anvelop Elbise

Son dönemde kıyafetlere hep bir şeyler bağlanıyor. Özellikle elbise modelleri orta yerinden ikiye bölünüyor. Sokak modası iki ayrı zıt seçimi gün geçtikçe daha da popüler hale getiriyor. Bir yandan düz, bol ve salaş elbiseler varken karşısında da iki ayrı katmanı birleştiren görünümü ile anvelop elbiseler. Ofis stili, pazar kahvaltısı, tatil yolu, plaj hazırlığı ve daha birçok an artık anvelop elbiseler tercih ediliyor. Bir düğüm meselesi bu. Açsan olmuyor, konuyu kapatıp görmezden gelsen imkansız…

Daha önce anvelop formun tüm çeşitlerini şurada ele almıştım. İki katmanın birleşiminin tüm günlük hayatımıza sızması bu sezonda da daha çok elbise modellerini ön plana çıkarıyor. Desenli, düz, bol çiçekli elbiseler baştan aşağıya yaz mevsimini kurtaran cinsten. Üstelik hemen hemen her tip vücut şekline de hitap edebilen bir yapıya sahip. Kilolarınızdan şikayet ediyorsanız, fazlalıklarınızın kombininizi bölüp dışarıya fırladığını düşünüyorsanız anvelop elbiselere sarılın!

Beyaz Anvelop Elbise

Beyaz anvelop söz konusu olduğunda daha kilolu göstermiyor. Hemen tüm ön yargılarınızdan kurtulun ve özellikli belinizin hafif yukarısından bağlanan anvelop elbiselerle kucaklaşın. Aksesuar seçiminde yazı cıvıltısıyla bonkör davranıp elinize geçeni takıp takıştırın.

Anvelop Elbise | Modaviki.com

Çiçekli Elbiseler

Mini mini, karma karışık çiçek desen iki sezondur yaz mevsiminin sembolü adeta. Minik ve karışık desenler ise kiloların malum katili, yok edicisi. En azından üzerimizden çıkana kadar. Basen fazlalıklarınızdan şikayet ediyorsanız, karın bölgenizin şişkinliği bir türlü gitmiyorsa az yiyin. Bu zaman zarfında da anvelop elbiseleri giyin. Biraz daha zayıf gözükmek için tabii…

Anvelop Elbise | Modaviki.com

Yine Jean 

Kot kumaşın her elbisede olduğu gibi anvelop kesimde de seçenekleri mevcut. Yaz mevsimine yakışan kot elbiseleri sonbahar yaklaşırken hazır, özlenen serin yaz akşamlarında değerlendirebilir.

Anvelop Elbise | Modaviki.com

Pantolon Üstü Elbise

Ben henüz böyle bir kombine hazır değilim. Henüz bu tarz üst üste binmiş, bence biraz zorlama, eğreti ve aslında ayrı ayrı çok güzel değerlendirilebilecek parçayı bir arada kullanmayı sindiremedim. Hazırsanız önden buyurun ve elbiselerinizin altına pantolonlarınızı çekiverin. En azından girişi anvelop bir elbise ile yaparak ceket görünümden rol çalın.

Anvelop Elbise | Modaviki.com

Uzun Elbise Versiyonu

Kısayı uzun, şişmanı zayıf gösteren mucizevi bir kıyafet var mı diye sormadan uzun anvelop elbiseleri düşünün. İşte cevap tam da orada.

Anvelop Elbise | Modaviki.com

Anvelop Elbise | Modaviki.com

Anvelop Elbise | Modaviki.com