Sokak Modası: Altı Üstü Çizgili

cizgi

Breton İlkbahar gelmeden adından söz ettiren desenler arasına girmişti. Bu konuyu daha önce işlemiş ve çizgi çılgınlığı hakkındaki görüşlerimi anlatmıştım. Bu çılgınlığın İlkbahar mevsiminden Yaz mevsimine geçeceği de aslında kendini belli etmişti. Biliyordum, biliyorduk! Nitekim her an her yerden altı üstü çizgili desen sokak modası içerisine sızdı. Hatta artık sızmaktan çok akın akın yayılma haline dönüştü. Ofiste, iş yerinde, casual stiller arasında çizgiyi görmeye alıştık. Enine boyuna tartışmaktan ziyade artık hep yana doğru ilerleyen bir desen var.

Sokak Stilleri Çizgiyi Aştı!

Sene başından beri hep rahatlığın bahsedildiği kombinler, çizgili formlarla daha bir konfora ulaşıyor. Bu konfor aslında karar verme ve kombin oluşturmada işimize yarıyor; çünkü çizgili ayrıntı hemen hemen her şeyle muhteşem bir uyumu anında yakalayabiliyor. Elbiseler, etekler, pantolonlar, şortlar ve hatta ayakkabısından çanta modellerine kadar uzanan bir geniş bir yelpazede değerlendirilebiliyor.

Elbise Modelleri İçin Bir Çizgi

2015 İlkbahar trendleri artık elbise modellerini gün yüzüne çıkarıyor. Uzunlu kısalı elbiseler çizgiyle stilleri adeta coşturmaya hazırlanıyor. Hareketli sokak modası çizginin net ve keskin tavrı ile ayrıcalıklı ve hoş bir duruşa sahip olmayı vaat ediyor. Peki bunu kabul edenler? Kabul edilmiştir!

Sokak Modası

Çizgili Tişört ve Bluz Modelleri

Kullanımı basit, her şeyle uyum sağlayan denildiğinde çizgili tişört ve bluzlar hemen kendini gösterir. Nitekim de bu harika kolaylık kendini çoktan sokaklara ve caddelere attı. Kot, etek ve nice kombinin altın vuruşunu breton desen yapıyor!

Sokak Modası

Çantalara Bir Çizgi

Çizgi çılgınlığı sadece kıyafette hayatın baş rolünde değil, aksesuar ve çanta modelleri de bu harika deseni bağrına çoktan bastı. Çizgili çantalar renkli ve canlı kombinlerin o çarpıcı gösterişini dengeliyor. İyi de ediyor!

Sokak Modası

Ceketlere Bir Çizik

İlkbahar hem sıcak hem de serin havasıyla bilinir. Ceketsiz çıkmak adeta hastalıklara davetiye çıkarır. Büyükler hep tembih eder, bizler hep unuturuz ya da unutmuş gibi yaparız bazen. Ceket giyince sıcak basıyor diyenlerdenseniz eğer omuzlarınıza atmayı deneyebilirsiniz. Üstelik çizgi detayı ceketlerle de buluşunca üzerinizden hiç çıkarmak istemeyeceksiniz.

Sokak Modası

Eteklere Şortlara da Birer Çizgi

Sokak stilleri trendlerinde şortlar ve etekler de olmazsa olmaz. Havanın nemi yükselmeden, o muhteşem ılık ne sıcak ne soğuk taraflarını yaşarken etek ve şort modelleri ile hem şık hem spor bir tarza bürünmeyi kim istemez? Herkes tarafından o aranan tarana çabasız şıklığa kolayca ulaşmak için mini şortları ve midi etek modelleri ile kombinler düzenleyebilirsiniz.

Sokak Modası