Sarı Saç Rengi: Doğal Tonlar

Doğal Sarı Saç RenkleriSaç renkleri ile her 10 bayandan neredeyse 8’ini imrendiren bir renktir sarı. Sarı saç renkleri düşünüldüğünden çok daha fazla alternatife sahip bir tondur. Bu yüzden de sarı saç renkleri arasından seçim yapılırken ten rengi baz alınmalıdır. Ten rengine göre sarı saç renkleri uygulanmazsa ortaya çok yapay bir sonuç çıkabilir. Sarı açık renkli bir saç tonu olduğundan da saçları eski ve kendi natürel haline getirmek de biraz zaman alabilir. Bu zaman zarfı içinde de saçlar yapılan işlemlerin yoğunluğundan yıpranabilir.

 

 

 

dogal-sari-sac-renkleri-modaviki-5

Sarı Saç Renkleri Kimlere Yakışır? 

Sarı saç renkleri ton bakımında zengin olduğu için ten rengine göre farklı uygulamalar yaparak her ten rengine uygun hale getirebilir. Doğal sarı saç renkleri elde edilirken ve kişiye uygulanırken natürel bir görünüm oluşturmak için tonları iyi ayarlamak ve saç rengindeki tonlara yumuşak geçişler verilerek orantıyı iyi sağlamak gerekir. Açık tenli bayanlarda açık sarı saç renkleri, koyu tenli bayanlarda ise biraz daha koyu sarı saç renkleri uygulanmalıdır. Doğallığın ciddi anlamda başarılı bir şekilde yakalanması için ise dipler koyudan uçlara doğru açılmalıdır. Ten renk her zaman için daha yapay bir görünüme işaret eder.

Doğal Sarı Saç Renkleri Nasıl Elde Edilir?

Doğal sarı saçlar boyama esnasında küllü tonlar kullanılarak daha doğru sonuca ulaşılmasına yardımcı olacaktır. Saçlarınıza açma işlemi uygulamak istiyorsanız ise muhakkak profesyonel yardım almanız tavsiye edilecektir; çünkü boya ile saç renkleri en fazla iki üç ton açılma göstermektedir. Daha fazla bir ton açma işlemi yapmak istiyorsanız evde denememeniz saçlarınızın sağlı açısından önemlidir.

Doğal Sarı Saç Renkleri Doğal Sarı Saç Renkleri Doğal Sarı Saç Renkleri Doğal Sarı Saç RenkleriDoğal Sarı Saç Renkleri

 

One thought on “Sarı Saç Rengi: Doğal Tonlar

Comments are closed.