Saç Renkleri: Sıcak mı? Soğuk mu?

sac-renkleri-1

Saç rengi değiştirme işlemleri her bayanın belki de en cesur davrandıkları konuların balında yer alıyor. Öncelikle saç renginizden sıkıldıysanız hemen ilk olarak araştırmaya girersiniz. Bana hangi saç yakışır? sorusunun karşılığını bulmaya çalışır; bazen doğru kararlar verirken, bazen de çok yanılgıya düşersiniz. Saç rengi değiştirirken öncelikle cilt alt renginizi bilmeniz gerekiyor.

Cilt Alt Tonu Nedir?

Cilt renginin karşılığıdır. Üç farklı gruba ayrılır. Bunlar; Mavi, sarı ve nötr. Esmer bir kişi mavi alt tonuna sahip olabildiği gibi bir diğer başka esmer kişide sarı alt tonundaki gruba dahil olabilir.  Mavi soğuk alt tonuna, sarı ise sıcak alt tonuna sahiptir. Bu iki farklı seçimle de yine farklı saç renkleri ile uyum ortaya çıkar.

Cilt Alt Tonu Öğrenme Testi

  1. Bileklerinizin iç kısmında bulunan damarların rengine bakın. Damarlar hangi rengi yansıtıyor? Damar renginiz ağırlıklı olarak yeşil tona yakın ise sıcak, mavi tona yakın ise de soğuk alt tonuna sahipsiniz demektir. Yeşil ile mavi arasında kaldıysanız ve bir türlü karar veremiyorsanız da muhtemelen nötr renkte bir cilt alt tonunuz var.
  2. Çıkarılan sonucu sağlama yapmak adına takı testi yapın. Altın ve gümüş takılarınızı hazırlayın. Önce altın daha sonra da gümüş takılarınızı takın. Eğer altın renginin yakıştığını düşünüyorsanız sıcak, gümüşün daha çok teninize uyduğunu söylüyorsanız soğuk tene sahipsiniz.
  3. Son olarak da giysileriniz de kullandığınız renkleri test etmeye ne dersiniz?

RenklerTen Rengine Göre Saç Rengi Önerileri

Saç rengine karar verirken cilt renginize uygun bir seçim yapmak, oldukça doğal bir saç tonu elde etmenize yardımcı olacaktır. Saç boyalarındaki renk alternatifleri oldukça geniş bir yelpazede incelenmektedir. Aslında tam da bu yüzden esmer tene yakışan sarı saç renkleri bile bulunmaktadır. Bu yüzden de saç renkleri hakkında “Bana yakışmaz” yaklaşımından vazgeçmelisiniz. Size yakışan rengin tonunu bulmalısınız.

Soğuk Tenliler İçin Saç Renkleri

soguk-tenlilere-yakisan-sac-renkleri-1 soguk-tenlilere-yakisan-sac-renkleri-2 soguk-tenlilere-yakisan-sac-renkleri-3 soguk-tenlilere-yakisan-sac-renkleri-4soguk-tenlilere-yakisan-sac-renkleri-6Sıcak Tenlilere Yakışan Saç Renkleri

sicak-tenlilere-yakisan-sac-renkleri-6 sicak-tenlilere-yakisan-sac-renkleri-2 Sıcak Tenlilere Yakışan Saç Renkleri sicak-tenlilere-yakisan-sac-renkleri-5 Sıcak Tenlilere Yakışan Saç Renkleri