Saç Modası: Örgü Modelleri

sac-orgusu-modelleri-1

Saç şekilleri ve modelleri arasında en yoğun talep gösterilen tahmin edileceği gibi örgü modelleridir. Özellikle iki sezondur saç örgüsü modelleri hemen hemen tüm kadınlar arasında merak edilen konulardan.

sac-orgusu-modelleri-9

Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

Temel olarak üçe ayrılan saç, birbirini izleyen yönde yer değiştirilerek oluşturulur. Bu aslında bilinen ve en fazla tercih edilen örgü çeşididir. Bunun yanı sıra birçok farklı örgü modelleri de vardır; balıksırtı, kılıç, mısır, ikili örgü modelleri ve benzerleri olarak farklı görünümler sayılabilir. Saç örgü modelleri aslında tamamen kişinin kendi hayal gücüne bağlıdır. Tabii ki bir de uzunluk ve saç gürlüğüne göre de aynı saç örgüsü modeli farklı kişilerde farklı görselliğe neden olabilir.

sac-orgusu-modelleri-4

Kolay Saç Örgüsü Modelleri Neler?

Günlük hayatta kullanıldığı gibi saç örgüleri abiye saç modelleri arasında da yer almaya başladı. Hem gösterişli hem de oldukça kolay yapılan saç modelleri arasında yer alan modeller incelendiğinde çeşit bakımından örgülü saçlarla daha yoğun karşılaşılmaktadır. 2015 Sonbahar Kış saç modası içerisinde yine hem kolay hem de şık saç modelleri arasında saç örgüsünü rastlanıyor.

sac-orgusu-modelleri-13Doğal bir görünüm elde etmek adına adeta bozuk saç örgüsü görünümü taşıyan saç modelleri de sokak modası alternatiflerinde yer alıyor. Dağınık saç örgüsü olarak da adlandırılan bu saçlar kabarık modelleri sayesinde saçların daha gür görünmesini de sağlamaktadır. Bozuk örgü nasıl yapılır? Saçlar nasıl daha gür gözükür? gibi soruların da kaynağı olan bu konu, iki aşamada değerlendirilir.
Birincisi saçlara hafif krepe uygulaması
İkincisi çok sıkmadan örmek
İki aşamayı tamamladıktan sonra örülen saçlar hafif dağınık görünüm sağlamak amacı ile tarakla ayrılabilir.

Görüldüğü gibi birkaç püf noktadan sonra aslında saç örgüsü modellerini evde uygulamak oldukça kolay. Saçlarınıza uyguladığınız bu modelleri ister günlük hayatta isterseniz de dilediğiniz davete katılırken kullanabilirsiniz.

sac-orgusu-modelleri-14 sac-orgusu-modelleri-12 sac-orgusu-modelleri-8 sac-orgusu-modelleri-6 sac-orgusu-modelleri-5 sac-orgusu-modelleri-3 sac-orgusu-modelleri-2