Pantone seçti: 2016 Yılının Rengi

Yılın ruhuna gönderme olarak 2016 yılının rengi Pantone tarafından seçildi. Rose Quartz (Soluk pembe) ve Serentiy (Bebe mavisi) olarak belirlenen 2016 yılının renkleri, cinsiyet eşitliğine, huzura vurgu yapıyor. Yeni yılda bu iki rengi aynı kombinde kullanmak oldukça popüler olacağa benziyor. Huzur veren mavi ve solgun bir pembe, dingin ve çarpıcı bir duruşu da beraberinde getirebilir. Gündelik kombinlerde iki rengi kullanarak pastel bir görünüm elde edebilir ve aslında sert gibi gelen ama aslında yumuşak bir geçiş sağlayabilirsiniz. Özellikle yaz renklerini anımsatan bu ikiliyi, kışın soğuk ve gri günlerine neşeli bir alternatif olarak değerlendirebilirsiniz. Tek bir rengi baskın tutup, diğer renge sadece ayrıntılarda yer vermek de yine kolay ve farklı bir seçimi doğurabilir. Mavinin huzurlu tonlarında gezinirken soluk pembe ile monotonluktan bir iki adım uzaklaşabilirsiniz.

Pastel Kombinler

Bir yandan mavinin dingin tonları ile huzur verici bir görüntü, bir diğer taraftan pembenin solgun yüzü… Pastel tonların baş sırasında karşımıza çıkan bebe mavisi ve soluk pembe  yılın rengi olarak karşımızda. İlk kez iki rengi bir arada seçen Pantone, farklı tonları bir arada kolayca kullanmak için de bir fırsatı adeta üzerimize fırlatıyor. Üstelik bu durumdan sadece sokak modası değil, dekorasyon fikirlerinin de etkileneceği kulaktan kulağa dolaşıyor. Biraz pembe biraz mavi bir kombinle kış mevsimine kafa tutmaya, gündelik stilinizi ise renklerle coşturmaya ne dersiniz?

Pastel Kombinler

Mavi Kaban

Yün, kaşe, pastel kaban modelleri son zamanlarda bebe mavisini işaret ediyor. Pembe kaban modelleri kadar popüler olan ve kombinlere neşe katan ayrıcalığı ile de her kombini sarıyor. Pembe bir kazak, bir jean ve mavi kaban günün enerjisini yukarı çekebilme gücüne sahip.

Mavi kaban

Ters Açı

Ters bir manevrayla pembe bir kaban modeline yöneliyorsanız bunu mavinin tonları ile yumuşatabilirsiniz. İki farklı ve zıtlığı anımsatan renkle yumuşak bir görünümün tezatlığı kafanızı karıştırmasın. Pembe kaban, mavi bir kazak ve jean pantolon üçlüsüne dilerseniz topuklu, isterseniz de spor ayakkabı giyin. Yeter ki pastel tonlardan vazgeçmeyin!

Pastel kombinler Pastel kombinler