Pantolon Etek: Culotte

baykuşZaman makinesiyle yolcuğa başlamaya hazır mısın? Bu sene geçmişin izlerini taşıyan o kadar çok parça var ki; culotte pantolonlar da bunlardan bir tanesi. Bu sefer çok geriye değil, 90’lılara doğru çeviriyoruz kafamızı. Senenin modası pantolon etekler. Diz kapağının hemen altında biten, eteği andıran bol paçaları elegan stillerin öncüsü. Bir zamanlar erkeklerin bile giydiği, kadınların pantolon giymesini sağlayan bir parça culotte pantolon. Tarihine inildiğinde 19 yüzyılın başlarına götürebilecek kadar derin bir geçmişe sahip. Bir bakışla baykuş görünümüne dönmek de mümkün, doğru uzunluğu tercih ederek sofistike bir duruş yakalamakta.

 

Pantolon Etek Modelleri

70’leri ele alan ünlü markalar 90’lı yıllara da dokundurma yapmayı ihmal etmemiş. 2015 İlkbahar Yaz trendlerinde bol paçalı pantolonlar farklı kombinlerle karşımıza çıkıyor. Lacivert rengin siyah tonlarına yaptığı atak sonucunda daha fazla öne çıkmasını bu pantolonlar üzerinden gözlemleyebilirsiniz. Klasik kumaşları ve yüksek bel kesimleri ile sokak stillerinde çokça görüleceğe benziyor.

Culotte Pantolon Kombinleri

Kesimi, kumaşı, dokusu, duruşu çok klasik olan bu pantolonlar spor kombinlerin yapılması için hiçbir engel teşkil etmiyor. Kısa bluzlar, oversized sweatshirtlerle giyilebilir. Kısa boylular için bu kısa paçalı pantolonlar biraz tehlikeli; fakat tek tip renk veya ton sür ton ayrıcalığı bu tehlikeyi biraz yumuşatıyor. Özellikle yüksek platformlu ayakkabılar sayesinde tehlike tamamen ortadan kalkıyor.

Culotte Pants

Bayan giyimin geldiği maskülen tavrın destekleyicisi olarak da görülebilecek takımlar iş kombinleri için ideal bir yerde. Bir de işin içine stiletto ayakkabılar girince akan suları durduran bir zariflik ortaya çıkartıyor.

Culotte Pants

Hemen hemen daha çok şık ayakkabılarla kombinlenen pantolon etekler, kısa botlarla da tercih edilebilir. Yalnız bu tercih bacak boyu uzun olan kişilerin kullanması şartı unutulmaması gereken bir detayı da beraberinde getirir.
İlkbahara girerken Yaz mevsimini karşılamak için culotte pantolon modelleri arasından farklı kombinler ortaya çıkarılabiliyor. Elegan bir stili ortaya çıkaran pantolon etekler, casual giyimin çabasız şıklık arayışının da karşılığı olacak. Kombinelerde 2015 ilkbahar Yaz renklerine dikkat çekmekte mümkün. Komple beyaz bir stille tarz olabilmek ise oldukça kolay.

Culotte Pants

Pantone renk enstitüsü tarafından yılın rengi seçilen marsala da yine şık ve dikkat çekici bir iddialı tarza neden olacaktır. Baştan aşağıya kırmızının bordoya çalan tonunu kullanabilir ya da çanta, ayakkabı, aksesuar seçimlerini bu renk üzerinden değerlendirebilirsin.

Culotte Pants

Culotte Pants