Oversized Modası: Boyfriend Gömlek

Büyük beden Kış aylarından kalma bir alışkanlık artık. Sokaklar, caddeler ve hatta şehirler maskülen ve dökümlü kıyafetleri ile daha heybetli duran kadınlarla dolu. Kadınların oversized havasının altında yatan ise iddialı bir feminenlik. Haberiniz vardır; oversized kazak modelleri kadar artık gömleklerinde kesimleri büyük. İster xl modası deyin, isterseniz hiçbir yorum bile yapmayın artık boyfriend gömlek modelleri sokak modası içerisinde hakimiyetini ilan etti. İster giyin, ister giymeyin!

Boyfriend Gömlek

Oversized kazaklara alışmışken ve havalar belli ki henüz ısınmıyor iken, büyük beden gömlekler üzerinde göz aşinalığı kazanmalı. Rahat kombinlerin devri çoktan geldi ve başladı. Önce kazaklar, sonrasında sweatshirt modelleri ve hazırsanız eğer şimdi de boyfriend gömlek modelleri.

Boyfriend Gömlek

Beyaz gömleklerin hüküm sürdüğü ve çoğu tarza doygun bir maskülenlik katacak bu gömlekler şık, spor, iddialı ve hatta seksi bir görünüm kazandırabilmek mümkün. Aslında her şeyin mümkün olduğu ender parçalar arasında. Hemen hemen her şeyle kolaylıkla kombinlenebiliyor. Üstelik tek başına bile giyilebiliyor, ceket yerine geçebiliyor, herhalde bir tek kanatlanıp uçmayı sağlayamıyor. Her tarzı yansıtmanın sırrı da aksesuarlara, ayakkabı modellerine ve kullanılacak çantalara kalıyor. Oh ne ala memleket!

Boyfriend Gömlek

 

Bir stiletto, bir bootie, bir cluch çanta yeterli. Adından kaynaklı olan erkek arkadaş gömleği, tabii ki erkek arkadaşınızdan almıyorsunuz. Genellikle bu tarz yorumlarla karşılaşabilirsiniz. Önceden belirtmek istedim; çünkü bir kere dökümlü görünümün şıklığı size büyük gelecek olan omuz detayında kaynaklı olarak, tahmin ettiğinizden çok daha berbat bir görünüm kazandırabilir. Sanki üzerinize herhangi bir şey dökülmüş de, başkasından emanet almışsınız gibi…

Gömlek Elbise

Gelelim sezonun bir diğer çığır açması beklenen konuya; gömlek elbise modelleri. Aslında geçen sene plajlarda tercih edilen beyaz gömlek görüntüsü biraz size çağrışım yaptırabilir. İşte tam da bundan bahsediyorum! Artık bu beyaz büyük beden görünümlü ama aslında tam sizin bedeninize uyumlu olan oversized gömlek elbiseler sokak modasında!

Gömlek Elbise

 

Çizgili, ekose, pötikareli ayrıntıları ile gömlek elbiseler, yaz mevsimine uygun gelecek şekilde. Şık kombinlerin, fresh görüntüsü için ideal. Günlük stillere seksi bir görünüm kazandırmak için muhteşem. Sade beyaz ve düz kesim olanları ise ne yazık ki biraz sünnet elbisesi gibi…

gomlek-elbise-3

Stil önerisi olarak en azından ince bir kemeri belinize iliştirip, gömlek elbiseleri sünnet havasından kurtarabilirsiniz. Kemer kullanmak istemiyorsanız da en azından önü daha kısa, arkası biraz daha uzun kesimlere sahip gömleklere öncelik tanıyabilirsiniz. Geri kala kısıma da aksesuarlar kalıyor. Bu tarz bir elbisede desenli bir görünüm var ise sade takılara öncelik tanınması daha şık olacaktır. Sade ve gündemde olan beyaz renk için ise istediğiniz kadar takı detayı kullanabilir ve hatta abartıya kaçabilirsiniz.