New York Moda Haftası Sokak Stilleri

Modanın kalbinin attığı, yeni sezon trendlerinin ipuçlarının yer aldığı New York moda haftası 2015 gündemden düşmüyor. 2015 İlkbahar Yaz trendlerinin yer aldığı defileler, önümüzdeki sezonun modasını tanıtan koleksiyonlar ve dünyaca ünlü markalarının tasarımları artık yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor. Tüm markalar, koleksiyonlar dışında sokak stilleri ile dikkatleri üzerine çeken ikonlar da güncel modanın yansımasını iletmekten geri kalmıyor. 

Uzun Kaban

Uzun Kaban

Bu sezon kış mevsiminde oversized modasının hakimiyetini öncülerinden olan uzun  kabanlar, soğuğun savaşçıları olarak hayatımızda. Sokak stilleri uzun kabanları oldukça fazla benimsemişe benziyor. Pastel renklerin ağır bastığı, açık renklerde karar kılındığı bir sezonu geride bırakırken maksi paltolara veda etmek güçleşiyor.

Sokak Stilleri

 

Süet Trendi

2015 ilkbahar modası süetle aydınlanıyor. Süet etekler, ceketler püskül detayları ile dolu. Özellikle kahverengi, toprak tonları, yeşil ve bordo gibi doygun renklerin kullanıldığı süetler, sokak stillerinde iddialı tarzlara işaret ediyor. Gösterişin, zengin duruşun ve şık bir tarzın sofistike havasını da ön plana çıkaran kombinler, günlük kullanılabildiği gibi gece içinde tercih edilebilir.

beyz-kombinler-4

Beyaz Monokrom Tarz

Monokrom stil 2015 yılında farklı renklerin tonaton uygulamaları ile kullanılıyor. İlkbahar ve yaz modasında ise beyaz geniş bir yer kaplıyor. Beyaz kombinlerin ışıltısı, lacivert rengi kombinlerle yarışsa da her zaman için bir adım önde. Monokrom denildiğinde tonaton kombinlerin öncüsü grinin tonları da es geçilmemeli. Ayrıca dikkat çekici ve iddialı bir stil için şeffaf dekolteden daha ötesi yok!

Sokak Stilleri

Denim On Denim

Yaz trendlerinde İlkbaharın son zamanlarında denim on denim kombinlerle mavinin büyüsü artacağa benziyor. Jean pantolonların, eteklerin üzerine tercih edilen Jean gömleklerle oluşturulan bu tarz casual giyim de sezonun önemli bir yerinde inceleniyor. Gömlek elbise seçimleri de aynı kategoride, slopetlerle (bahçıvan tulum) yarış halinde.

Sokak Stilleri

Yüksek Bel Pantolon

2015 yenilikleri modanın tarihinden esinlenerek çıkarılmış. Yeni sezonda Jean’lerden klasik pantolonlara kadar bir yüksek bel kesim çılgınlığı ile karşı karşıyayız. Bol paçalı, yüksek belli, eteği anımsatan ve oldukça rahat pantolonlarla şık ve spor tarzlar çabasız bir şekilde yakalanıyor. Giy çık mantığının yatkın olduğu günümüzde zaman kazanmak ve kazanılan zamanın sonucunda şık olmak için herhangi bir çaba sarf edilmiyor.

Sokak Stilleri

 

Bayan Takım Elbise

Eleganlığın zirvesinde yer alan narin bir maskülen tavır sergilemek istiyorsanız eğer bayan pantolon ceket takımlar size el sallıyor. Merhaba deyin! Giymek için illaki ofise gitmenize, bankada çalışmanıza gerek yok. Artık takımlarla elde edilen şıklık, spor ayakkabılar ile dengeleniyor ve günlük çok hoş bir tarz daima sizinle oluyor. Hem de çıkarana kadar aynı şıklığın devam etmesi garanti!

Sokak Stilleri

 

Normcore Stil (Normal Stil)

Uzun uzun anlatmıştım daha önce normal giyinmenin ne kadar yaygınlaşacağını. İşte ilk sinyalini sezon Mom Jeans’lerle müjdeledi. Anne pantolonun rahatlığını vurgulayan bir sürü yazı, bir sürü fotoğraf ve bir sürü farklı kombin görebilirsiniz. 2015 İlkbahar Yaz sezonunda normal giyinmek ve iddiasızlığın iddialı tavrıyla gezinmek moda! Yüksek platform sandaletler, Oxford ayakkabılar, spor ayakkabıları, yüksek bel kotlar, beyaz tişörtler, gömlekler ve daha birçok seçenekle üzerinize yapışmayı bekliyor.