Ne Giysem: Minimal Şıklık

Her güne apayrı bir arada kalmışlık hissi veren “ne giysem” yine haftaya, yeni kararsızlıklar hediye ediyor. En rahatına çağrışım yapan kazaklar, pantolonlar, gömlekler, etek giymenin engelini kaldıran çoraplar derken yine akıllarda, ortalıkta karışıyor. Gardrop önünde bekleyen bir çift ayak, yine o malum soruya farklı yanıtlarla kafa karıştıran dolap dolusu kıyafet. Hava şartlarına uyum sağlayan, abartmadan şık olunan mini mini minicik minimal. Kimi zaman tek renk, kimi zaman ise casur fakat iddiasız. “İşte “bugün ne giysem?” sorusuna karşılık, minimal şıklık…

Balıkçı Yaka Kazak

Kış mevsimi için olmazsa olmazlar arasında ilk sırayı zorlayan balıkçı yaka kazaklar, minimal şıklık için bolca alternatif sunuyor. Ofis için balıkçı yaka kazak kombinleri sigaret pantolonlarla birleştirildiğinde mevzu edilen minimal şıklık kendiliğinden kendini orta yere bırakıyor.Sigaret pantolon şıklığına gündelik bir dokunuş yapmak için spor ayakkabı modelleri ile kombini noktalayabilir, stilinizi ofise taşımak için ise klasik george hogg benzeri ayakkabıları tercih edebilirsiniz.

 

Minimal Şıklık

Yüksek Bel Kot

Gözlerden kayıp düşen düşük bel, yüksek belli kotları gün geçtikçe çok daha fazla gözümüze sokmaya devam ediyor. Hem de mevzu her ne olursa olsun… Şık kombinlerin minimal tavrı gündeme geldiğinde ise bir çift stiletto noktaya güzel bir atış gönderiyor.

Minimal Şıklık

Baştan Aşağıya Gri

Nötr renk denildiği zaman akla siyah ve beyazdan sonra gri gelir. Şık ve sade kombinler için ise grinin her tonu, en minimal stili gözlerde net bir şekilde canladırır. İddialı bir duruştan bir hayli uzaklaşmak, minimal tarzı kombinde göz alıcı bir hale dönüştürmek için baştan aşağıya gri tonları kullanabilirsiniz.

Minimal Şıklık

Camel Kaban

Bir ceketle her şeyi çözebilirsiniz. Sadece bir kabanla bütün kombininizi derleyebilirsiniz. Tek parça rahatlığı nasıl yaz mevsimine özgü ise kaban seçiminin çözdükleri de kışa özel. Şık ve minimal ayrıcalığı olan camel renk, kabanları uzatıyor. İçi siyah dışı camel bir görünüm ise sizi her an her yere hazırlıklı kılıyor.

Minimal ŞIklık

İspanyol Paça

Yerini hiçbir zaman hiçbir kıyafete bırakmayacak olan ispanyol paça pantolonlar, gündelik stilinize şıklık kazandırırken ayrıca kurtarıcı bir tavırda sergiliyor. Bacak boyunu uzatan sihiri pantolonlar tüm topuklu ayakkabıları kamufle ediyor.

Minimal Şıklık

Etek Kazak Kombinleri

Söz konu olup akla takılınca, ardı arkası kesilmeyen alternatiflerde ortalığı karıştırır. Tıpkı seçeneklerinde birbiri ile karışması gibi. Etek ve kazak uyumu mesela. Bir yandan sportif, diğer yandan şık, bir diğer taraftan da minimalist.

Minimal Şıklık

Metalik Yaklaşım

Her bir taraftan karşımıza dikilen metalik kıyafetler durmaksınız sokak modası içerisinde yayılıyor. Etekten bluza, pantolondan ayakkabıya kadar farklı alternatiflerle dolu olan metalik seçimler gün geçtikçe fazlalışıyor. Şimdilik daha minimalist davranıp, şık bir kombinle idare etmek isteyenler ise tercihlerini ayakkabılardan yana kullanıyor.

Minimal Şıklık

Kazaklar Kotların İçinde

90’ların anne pantolonu tüm kıyafetleri yutuyor. Bu yutkunma kazakları da kapsadığından konu kabanlara kadar ulaşacak diye korkuyorum. Yüksek belin anası olan mom jeans ile minimal ama şık bir gönderme yapmak istiyorsanız kazaklarınızı kotunuzun içerisine sokmalı, ayaklarınız için ise stilettodan caymamalısınız.

Minimal Şıklık

Minimal şıklık Minimal şıklık Minimal şıklık

2 thoughts on “Ne Giysem: Minimal Şıklık

Comments are closed.