MBFWI 2015 1.Gün: Sokak Modası

Merakla ve sabırsızlıkla beklenen Mercedes Benz Fashion Week İstanbul önce gün start verdi. Düzenlenen defileler ve Türk tasarımcılarının koleksiyonlarına nazaran katılımcıların da sokak stilleri dikkatleri üzerine toplamaya yetti. İstanbul moda haftası ilk gününde şıklığın ağır bastığı stiller, spor ve konforlu tarzlarla yarıştı.

mbfwi sokak modası 1. gün

 

Siyah stillerin yoğun olarak tercih edildiği kombinler, farklı renk kombinasyonlarında dikkat çekiyor. Siyahtan sonra en çok göze çarpan ise kırmızı ve tonları oluyor. Canlı kırmızıdan solgun bordoya uzanan ve hatta 2016 yılında daha sık rastlayacağımız mandalina rengine kadar da ilerliyor.

mbfwi sokak modası 1. gün

 

İstanbul moda haftası birinci gününde yer alan sokak stilleri üzerindeki kırmızı araştırması aslında bir iki tonla uyumu sergilemiyor denebilir. Toprak tonları, nötr kraliçesi grinin koyu tarafları ve sar başa siyah gibi pek çok alternatif ele alınmış. Elde olanlar arasında yer alan turuncuyu atlamak ise mümkün değil.

mbfwi sokak modası 1. gün

 

Tabii ki genel bir göz gezdirme yapıldığında sadece renklerin iddiası değil, siyah ve beyazın muhteşem asaleti de yine popülerliğine el sürdürmemiş adeta. Ayakkabı seçimlerinde feminen seçimler, konfordan ödün vermemiş gibi görünüyor. Çantalar da ise bucket çanta göze çarpsa da, birbirinden değişik modeller göz kamaştırdı.