MBFWI 2015 3.Gün: Sokak Modası

İstanbul Moda Haftası kaldığı yerden devam ediyor. Mercedes-Benz Fashion Week sokak modası ile gündemde. Podyuma geçmeden, sokak stillerindeki iddialı seçimler üçüncü günün heyecanının artmasına neden oldu. Feminen ve seksi transparan detayları, kürk detayları, şık ve rahat ayakkabı seçimleri ile defileleri izlemeye gelenler hazırlanan koleksiyonlar kadar başarılı.

Mercedes-Benz Fashion Week

Transparan Elbise

Sezonun başlı başına detaylardan sıyrılıp adeta başrol olması beklenen transparan, moda haftası seçimlerinde iddiasıyla dikkat çekiyor. Puantiyeli baskıların baskınlığından daha önce bahsetmiştim; işte yeni bir örnek daha, üstelik canlı ve renkli desenleri ile transparanın iddiasına farklı bir boyut kazandırmış. Derin V dekoltesi ve kürkle taçlandırma fikri hoş gözüküyor. Göğüs bölgesinin hem transparan hem de derin dekolteli oluşu ise cesaret istiyor!

Mercedes-Benz Fashion Week

Biraz Kızıl Biraz Mavi

Kemer ve şal buluşması sizde de hırka görüntüsünü anımsatmadı mı? Belki de hepsi benim hayal dünyamla alakalıdır. Bu sene şal ve ince kemerleri sokak stilleri kapsamında oldukça fazla göreceğiz. Özellikle aynı renk seçilmesi ile hem uyumu hem de aslında bir bütünü ortaya çıkarıyor. Mavi ve bordo tonlarının uyumunu beyazla değerlendirmek de fevkalade!

Mercedes-Benz Fashion Week

Düğmeli Elbise

Şık bir duruş istiyor ama bir o kadar da spor bir tarza mı özeniyorsunuz? Elbise ve spor ayakkabının muhteşem dengesini bilir misiniz? İşte İlkbaharın o mistik yorgunluğuna iyi gelebilecek ve üstelik her an her yere gidebilme potansiyeline sahip olabileceksiniz. Düğme detayı ise genellikle eteklerde karşımıza çıksa da, elbise modellerini de süsleyen ayrıntılara sahip.

Mercedes-Benz Fashion Week Püsküllü Etek

İşte bir kez daha ve birçok kereye daha vesile olacak püsküllü etekler. Biraz salaş biraz elegan bir stil görünümü. İlkbaharın o sıcak gibi gözüken ama fena soğuk esen mızıkçılığına mini etek ve kısa bot ile gönderme… Şık ama spor, spor ama şık ikileminin nedeni…

Mercedes-Benz Fashion Week

Çok Cool!

Bu sezon birçok şeyin trend olduğundan defalarca söz ediyorum. Geniş kapsamlı ve genel konuşmak gerekirse sokak modası trendlerinde cool stillerde yer alıyor. Pantolon, uzun hırka ve bir tişört tüm ihtiyacınız olanı karşılayabilir; fakat en önemlisi salık saçların rüzgarda fönlenmesi…

Mercedes-Benz Fashion Week

Toprak Tonları

Sokak stilleri pötikare ile hareketlenirken, toprak tonlarının duru ve samimi görünümü ile canlanıyor. Tona ton kombinler için de adeta bitmeyen bir kaynak. İlkbaharın canlı renkleri ile denge kurmak içinde kullanabilecek tonlar, şık seçimleri ortaya çıkarıyor. Özellikle canlı renk kombinlerinde ceket, hırka ve ayakkabılar toprak tonlarından seçilebilir.

Mercedes-Benz Fashion Week

Siyah Kombinler

Tepeden tırnağa, baştan aşağıya siyah kombinler her zaman için oldukça güzel bir sonucu ortaya çıkarır. Monokrom kombin içinde siyah ideal olarak değerlendirilebilir. Tabii ki monokromu daha yumuşak şekilde değerlendirmek için de farklı renk çanta ya da ayakkabı yine sezonda tercih edilenler arasında.

Mercedes-Benz Fashion Week Mavi Mavi

İstanbul Moda Haftası kupon renginin kobalt mavi olduğu konuşuluyor, kulağınıza geldi mi bilmem. Kobalt mavinin canlı ve havalı bir tonu var. Üstelik her an her renkle ayrı bir uyuma neden olabilecek özgüvene de sahip. Biraz beyaz, biraz siyah, biraz uçuk biraz kaçık ama oldukça tarz!