MBFWI 2015 2.Gün: Sokak Modası

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul son sürat devam ediyor. Sergilenen defileler, tasarımlar ve yeni sezonun trendleri şekillenirken sokak stilleri de birçok detayın öne çıkmasını desteklemekte öncü. İstanbul moda haftası adeta sokaklara taşan bir şenliğe dönüştü. Tasarımcıların yeni koleksiyonlarını görmeye gelen davetliler, podyumdaki hareketliliği aratmıyor!

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul Sokak Modası

Yeni Trend: Mandalina ve Detaycı Yeşil

Bir adet sıcak rengin, bir adet soğuk renkle olan yarışı artık başladı. Mandalina rengine daha çok yer vereceğiz. 2015’in daha Yaz ve Sonbahar sezonu var. Yazın daha çok aksesuarlarda olan mandalina, Sonbaharın sarısının pabucunu dama yollayacak gibi gözüküyor. Tabii ki yeşili de öyle çok fazla geçiştirmemek gerek. Zıt renklerin ritmik dansı gibi sokak modası yeşillenecek. Tıpkı İlkbaharın o sonsuz ve uçsuz bucaksız yaylaları gibi.

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul

Maskülen ve Salaş: Kendini Rahat Bırak!

Sezonun en başından beri androjen etkidir gidiyor. Maskülen stillere eşlik eden ise gayet göz önünde olan salaşlık. Detaycılığın sade olarak işlendiği İstanbul Moda Haftasında da oldukça açık bir şekilde görülüyor. Pantolon ceket takımları, sigaret pantolonlar, eşofman altını anımsatan bol seçimler eleganlığı koruyan tarafta… Hani şu çabasız şık dedikleri var ya, işte bu var oluş biraz ‘daima’ tadında işleniyor.

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul

 

Etek Elbise Seçimlerinden Bildiriyorum!

Ekosenin havası, kırmızının cakası derken bir moda haftası gününe daha noktayı koyduk. Stiletto şıklığından ödün vermeyenler, feminen bir duruşunda hakkını verdi. Salık saçların rüzgarda savrulması, soğuk havanın umurlarında olmaması ve gayet muhteşem stiller geçidi…

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul

 

Sade Şık Kombinler

Her an her yerde karşılaşılan o şık ama bir o kadar sade stiller yine karşımızda. Püsküllü deri ceket, Mom Jean, yüksek bel pantolon, uzun şal ve iddianın samimi yorumları.