Makyaj Modası: Nostaljik Tarz

Vintage makyaj Eski Mısır’da Milattan Önce 4000 yıllarında bulunan makyaj, geçmişi çok derin bir konudur. Makyaj modasında yıllar incelendiği zaman her dönem farklı trendler gündeme geldiğini görmek çok da zor değil. Eski zamanlarda da tıpkı günümüzdeki kadar yaygın kullanılan kozmetik ürünleri, Vintage tarzın tekrar gündeme gelmesiyle nostaljik makyajın ortaya çıkmasını tetikliyor.

Vintage makyaj Kırmızı Ruj Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Kırmızı ruj iddialı bir renktir. Makyajda kırmızı tonlara dikkat çekmek ve aslın hakimiyeti dudak bölgesine vermek için koyudan açığa doğru kırmızının tonlarındaki ruj modelleri kullanılır. Bu kadar iddialı bir renk kullanıldığı zaman kesinlikle göz makyajında sade dokunuşlar tercih edilmelidir. Hem göz makyajında koyu hem de ruj seçiminde iddialı bir renk seçtiğiniz zaman abartılı bir görünüm elde edersiniz. Bu yüzden de kırmızı ruj kullanırken sade göz makyajı uygulamasından vazgeçmemelisiniz.

Vintage makyaj Eyeliner Sürme Modası

Eyeliner günümüzün resmen kurtarıcı kozmetik ürünüdür. Göz makyajında çekicilik katan bu ürün, farklı göz makyajını oluşturmak için kullanılabilir. Nostaljik tarz makyaj uygulamasını göz makyajınızda vurgulamak istiyorsanız da kesinlikle eyeliner uygulamasını tercih etmelisiniz; çünkü geçmiş yıllar incelendiği zaman göz makyajında kedi gözü makyajı, kuyruklu eyeliner uygulamaları görülmektedir. Bu uygulamayı tabii ki de siyah göz kalemi ile de rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Eyeliner kullanmanız daha keskin bir çizgi hattını vurgulamak için kolaylık sağlayacaktır.

twiggy makyajı Uzun Kirpikler trend makyaj modelleri arasında son adım kirpikler. Uzun kirpik seneler öncesinden neredeyse güzel olmanın adımları arasında sayılıyor; çünkü uzun kirpikli bakışları eski fotoğraflardan bile rahatlıkla seçebilirsiniz. Kirpiklerinize uzun bir görünüm sağlamak amacı ile rimel uygulamasında kesinlikle hızlı hareket etmemelisiniz. Çabuk sürülen ve aceleci uygulamalar kirpiklerin birbirine yapışmasına neden olacaktır. Ortaya çıkan bu durum da makyaj da tercih edilebilir bir durum değildir. Bu yüzden ilk olarak sağ kirpiklerinizi sağ, sol kirpiklerinizi de sol elinizi kullanarak rimeli uygulayın; çünkü kirpikler eşit bir şekilde kıvrıma sahip olmalıdır. Ayrıca kesinlikle dipten uca doğru bir sürme tekniğinden yararlanmalısınız. Dipten uygulanmadığı zaman kirpiklerin hacimli durmasını engellemiş olursunuz. Tabii ki de son olarak unutulmaması gereken konu ise ten rengine göre makyajuygulanmasının önemli olduğudur.

Vintage Makyaj Modelleri

Vintage Makyaj Modelleri

Vintage Makyaj Modelleri

Vintage Makyaj Modelleri

Vintage Makyaj Modelleri

Vintage Makyaj Modelleri

Vintage Makyaj Modelleri

Vintage Makyaj Modelleri

Vintage Makyaj Modelleri

Vintage Makyaj Modelleri

Vintage Makyaj Modelleri